AKTUÁLNE: Twitter sa dohodol s Elonom Muskom na odkúpení spoločnosti!

Podrobnosti by nám mali byť známe už čoskoro.

Niektorí to čakali, niektorí nie. Twitter mal oficiálne uzavrieť dohodu s Elonom Muskom ohľadom odkúpenia 100 % podielu spoločnosti. Podrobnosti zatiaľ nie sú úplne jasné, nakoľko sa stále čaká na oficiálne prehlásenie, píše portál BNO News odvolávajúc sa na informácie od denníka WSJ.

Táto obrovská novinka prichádza len pár hodín po tom, ako vyplávalo na povrch, že Twitter seriózne zvažuje prechod pod nového majiteľa – Elona Muska. V tom čase však stále prebiehali dôležité rokovania týkajúce sa kľúčových detailov vrátane ceny.

Elon Musk pred časom “obvinil” Twitter z toho, že nedodržiava základné zásady slobody prejavu. Najskôr kúpil takmer 10-percentný podiel spoločnosti, čím sa na čas stal jej najväčším shareholderom. Onedlho na to ponúkol, že sociálnu sieť odkúpi celú, a to za 43 miliárd dolárov (54,20 dolára za akciu). Tejto téme sme sa podrobnejšie venovali v samostatnom článku.

Teraz sa zdá, že rokovania boli úspešné a dve svetové mená dospeli k dohode. Ako sme už spomenuli vyššie, podrobnosti by nám mali byť známe už čoskoro.