4ka

4ka rozšírila pokrytie svojej 5G siete: V tomto meste si môžeš užiť špičkové rýchlosti!

Užívatelia sa môžu tešiť na dátové prenosové rýchlosti až do 400 až 450 Mb/s pri minimálnej odozve. Operátor uvádza, že teoreticky nie je vylúčené ani dosiahnutie rýchlosti 500 Mb/s.

4ka drží slovo. Obľúbený mobilný operátor rozšíril svoju bleskovú 5G sieť do ďalšieho veľkého mesta na západnom Slovensku. Okrem Bratislavčanov si tak výhody piatej generácie mobilných sietí môžu užívať už aj používatelia v Trnave. Potrebujú k tomu len dve veci – smartfón s podporou pre 5G pripojenie a SIM kartu od 4ky. Oprátor o novinke informoval prostredníctvom tlačovej správy.

“Vo 4ke sa snažíme postupne rozširovať naše 5G pokrytie aj mimo Bratislavy do ďalších veľkých miest. Preto sme radi, že sa nám podarilo v piebehu marca dokončiť potrebnú inštaláciu 5G technológie a následne oživenie a spustenie 5G siete v Trnave. 5G signál v Trnave určite pomôže našim zákazníkom hladným po dátach užiť si vysoké rýchlosti a stabilnú priepustnosť hlavne vo vyťažených periódach dňa. Je našou ambíciou neustále krok za krokom zlepšovať naše služby a teší nás, že v procese prípravy 5G výstavby je aj ďalšie mesto na západnom Slovensku, ktoré predstavíme už čoskoro,” povedal Patrik Kollaroci, technický riaditeľ pre mobilné služby 4ka.

5G
5G

Rýchlosť až do 450 Mb/s

4ka v Trnave na šírenie 5G signálu využíva rovnakú frekvenčné pásmo ako v ostatných podporovaných lokalitách, čiže 3,7 GHz. V rámci duálneho režimu má 5G vyhradené spektrum o šírke 40 MHz za použitia aktívnej technológie Massive MIMO. Užívatelia sa tak môžu tešiť na dátové prenosové rýchlosti až do 400 až 450 Mb/s pri minimálnej odozve. Operátor uvádza, že teoreticky nie je vylúčené ani dosiahnutie rýchlosti 500 Mb/s.

TIP REDAKCIE
Návrat legendy? Nokia chystá nový smartfón so šialeným dizajnom. Máme fotky!

Jedna dobrá správa za druhou

4ka tak za posledné dni prišla hneď s dvomi skvelými novinkami. Predstavila aj nový zdieľaný nekonečný paušál SLOBODA na štvrtú, ktorý umožňuje zdieľanie volaní/SMS a dát medzi až štyrmi používateľmi. Cena dosahuje 10 € na SIM kartu, čiže 40 € v prípade plného obsadenia, a platí sa na mesačnej báze.

Podrobnejšie sme sa novému paušálu venovali v samostatnom článku, ktorý nájdete tu.

Total
31
Zdieľaní
Total
31
Zdieľať