aplikacia

Twitter po kritike cúvol: Opravil chronologické radenie príspevkov

Pokus o „zlepšenie“ mu nevyšiel.

Sociálna sieť Twitter v priebehu minulého týždňa upravila spôsob, akým na domácej obrazovke zobrazuje novinky – príspevky zdieľané priateľmi, firmami či známymi osobnosťami.

Dovtedy si mohli používatelia vybrať, či chcú na obrazovke Domov primárne vidieť obsah odporúčaný softvérovými algoritmami, alebo príspevky zoradené podľa času, teda chronologicky.

Režim zobrazovania si mohol používateľ nastaviť pomocou ikony hviezd nachádzajúcej sa v pravom hornom rohu rozhrania aplikácie. Potom však prišla zmena. Twitter príspevky radené podľa času premiestnil do samostatnej karty.

twitter
Foto: Twitter Support

Po otvorení aplikácie sa tak prioritne zobrazovali odporúčané príspevky. Na záložku s najnovším obsahom sa musel používateľ prepnúť gestom. Jednoducho, chronologická časová os sa už nedala nastaviť ako predvolená. Twitter teda servírovanie obsahu podľa času zbytočne skomplikoval.

Novinka sa však v mobilných aplikáciách a na webe dlho neohriala. Sociálna sieť ju po rozsiahlej kritike zo strany používateľov po pár krátkych dňoch stiahla z obehu a všetko vrátila do pôvodného stavu.

TIP REDAKCIE
Rusko úplne skazilo vesmírnu misiu: Vojenský satelit sa ani nezapol, spadne na Zem

Vývojári z aplikácie odstránili prostredie s kartami a opäť umožnili vidieť najnovšie príspevky ako prvé. Platforma ale jedným dychom dodala, že skúma ďalšie možnosti, ako radenie príspevkov upraviť. Hovorca Shaokyi Amdo v stanovisku pre The Verge okrem iného uviedol, že berú spätnú väzbu vážne.

twitter
Foto: Red.

Chronologické radenie príspevkov je pre mnohých dôležité. V prípade mimoriadnej udalosti, akou je napríklad vojna na Ukrajine, môžu vďaka nemu používatelia vidieť najaktuálnejšie správy ako prvé.

Twitter je v tomto smere trochu iný, serióznejší než Facebook alebo Instagram. Osobnosti, firmy, médiá alebo rôzne organizácie často na tejto sociálnej sieti uverejňujú stanoviská, nové informácie alebo reakcie na rôzne udalosti.

Mimochodom, chronologickú časovú os ponúkne aj Instagram. Z aplikácie vypadla v roku 2016, šéf siete Adam Mosseri ale potvrdil, že sa vráti späť. Nové funkcie radenia príspevkov – fotiek a videí, Instagram testuje v úzkej skupine používateľov. Do polovice tohto roka by ale mali byť sprístupnené všetkým.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať