Galaxy S22 Ultra: Časť zákazníkov hlási problémy s GPS pripojením

V online fóre Samsungu sa kopia sťažnosti.

Špičkový Samsung Galaxy S22 Ultra bol spotrebiteľmi prijatý kladne, jeho príchod na trh sa však bez komplikácií nezaobišiel. Prví zákazníci v niektorých prípadoch upozornili na neprirodzené správanie obrazovky, čo následne výrobca vyriešil softvérovou aktualizáciou.

Samsung Galaxy S22 Ultra má teraz ďalší problém, ako si všíma server Sammobile. Niekoľko zákazníkov sa v komunitnom online fóre výrobcu sťažuje (TU), že im nefunguje GPS pripojenie. Ide pritom o pomerne dôležitú funkciu, bez ktorej sa nezaobídu navigačné, turistické alebo napríklad športové aplikácie.

Rozsah tohto problému nie je známy. V komunitnom fóre Samsungu sa ale medzičasom nazbieralo dostatok reakcií na to, aby im niekto začal venovať pozornosť. Ako obvykle, časť spotrebiteľov môže problém s nefungujúcim GPS vyriešiť reštartovaním smartfónu, resetovaním nastavení siete, prípadne obnovením výrobných nastavení.

Galaxy S22 Ultra
Samsung Galaxy S22 Ultra

Nemusí to ale fungovať vždy. Pokiaľ nepôjde o chybu hardvéru, o čom ale pochybujeme, komplikácie zažehná softvérová aktualizácia. Samsung na uvedené problémy zatiaľ nezareagoval. Dotýkať sa pokojne môžu iba veľmi úzkej skupiny používateľov.

TIP REDAKCIE
LC400 Pro 50 W: Laserová gravírovačka, ktorú si zamilujete. Teraz stojí už len 185 €

V každom prípade si počkáme na to, ako sa situácia vyvinie. Kúpili ste si model S22 Ultra od Samsungu a stretli ste sa s týmto problémom? Dajte nám a ostatným čitateľom vedieť v diskusii nižšie. Čím viac hlásení výrobca zachytí, tým skôr sa bude snažiť problém odstrániť.