Android Auto môže zlyhať kvôli zlému USB káblu, aplikácia naň upozorní

USB Startup Diagnostics.

Vďaka aplikácii Android Auto môžeme zo svojich smartfónov do obrazoviek podporovaných vozidiel zrkadliť užitočné aplikácie a ďalšie funkcie. Systém funguje bezdrôtovo, no aj s fyzickým spojením smartfónu s autom pomocou klasického USB kábla.

USB káble vyzerajú na prvý pohľad rovnako, ich kvalita sa však môže líšiť. Čo dokáže jeden kábel, druhý už dokázať nemusí. Svoju úlohu vo funkčnosti určite zohráva aj opotrebenie. Ak niekto pripojí svoj smartfónu k autu pomocou zalomeného kábla, spojenie mu nebude fungovať.

Vinu pritom môže pripisovať chybe v aplikácii alebo v palubnom systéme svojho vozidla. Ako však odhaliť chybný kábel, ktorého poškodenie nemusí byť vidieť? Pomôže nový diagnostický nástroj začlenený do aplikácie Android Auto.

Nástroj USB Startup Diagnostics je súčasťou najnovšej verzie aplikácie, ktorá sa pomaly dostáva k používateľom, informuje server XDA, ako aj Mishaal Rahman na Twitteri.

TIP REDAKCIE
Telekom rozširuje 5G roaming: Pribudlo týchto 9 krajín!
android auto
Zdroj: Mishaal Rahman/Twitter

Dostupný je v nastaveniach aplikácie v časti Pomoc s pripojením. Aplikácia v podstate skontroluje, či zvolený kábel dokáže medzi smartfónom a autom prenášať všetky údaje. Ak sa vyskytne problém, aplikácia na to upozorní.

Dostupné sú aj praktické rady. Vybraný USB kábel by nemal byť dlhší ako necelý 1 meter (3 stopy). Okrem toho by sa mali používatelia vyhnúť predlžovacím káblom a USB rozbočovačom.

Originálny kábel dodaný výrobcom by problémy robiť nemal, pokiaľ nie je poškodený. Kábel za 1 euro z čínskej tržnice zase fungovať nemusí, hoci je úplne nový. Diagnostický nástroj integrovaný priamo do aplikácie Android Auto v každom prípade uľahčí pátranie po príčinách nefunkčného spojenia.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať