samsung galaxy S22

Samsung Galaxy S22 Ultra má problém s displejom, oprava je na ceste

Šarapatu robí softvér.

Najnovšie vlajkové dielo spoločnosti Samsung, model Galaxy S22 Ultra s dotykovým perom S Pen, pomaly prichádza do rúk prvých spotrebiteľov. Časť z nich si však všimla neprirodzené správanie obrazovky, na ktorej sa zjavuje pás neusporiadaných pixelov.

Rušivý element sa na obrazovke smartfónu Galaxy S22 Ultra nezobrazuje neustále. Badať ho predovšetkým pri hraní hier a sledovaní videí. Podľa príspevkov v komunitnom fóre Reddit sa tento problém týka zariadení vybavených čisetom Exynos.

galaxy s22 ultra
Zdroj: 9to5google/Reddit

Dobrou správou je, že nejde o chybu hardvéru. Komplikácia inak špičkového displeja ovplyvňuje iba niektoré zariadenia, nie všetky. Samsung si je problému vedomý, zareagoval naň oficiálnym stanoviskom.

Uvádza, že problém je zriedkavý a prejaviť sa môže pri nastavení obrazovky na rozlíšenie WQHD a režim prirodzených farieb. Na oprave podľa jeho slov už vývojári pracujú, pričom bude čoskoro vydaná softvérová aktualizácia, ktorá problém vyrieši.

TIP REDAKCIE
Platba úsmevom či mávnutím? Mastercard chystá veľkú inováciu!

Dovtedy Samsung odporúča zmeniť rozlíšenie obrazovky na FHD+ alebo prepnúť jej režim z prirodzeného na živý.

galaxy s22 ultra
Zdroj: 9to5google/Reddit

Verzie smartfónu s čipsetom Exynos 2200 sú určené aj pre náš trh. Ak ste si mobilnú novinku od Samsungu objednali a po jej doručení nájdete na displeji riadok s rozhádzanými pixelmi, Galaxy S22 Ultra jednoducho aktualizujte.