Samsung Galaxy A: Všetko čo vieme o Galaxy A53 a Galaxy A73!

Výrobca by mal predstaviť 5G smartfóny Galaxy A73 a Galaxy A53.

Spoločnosť Samsung nedávno predstavila nové vlajkové lode Galaxy S22. Pri nich však nekončí. O pár krátkych dní vytiahne z rukáva ďalšie novinky, ktoré môžu byť pre mnohých spotrebiteľov ešte zaujímavejšie. Na stole je stredná trieda Galaxy A.

Top-end smartfóny z dielne Samsungu sú určite pôsobivé a technologicky vyspelé. Každý ale nemá chuť vyhodiť za smartfón štvorcifernú sumu, v závislosti od modelu. Tejto skupine spotrebiteľov môže viac vyhovovať stredná trieda Galaxy A, ktorá je stále dostatočne výkonná, no dostupnejšia za menej peňazí.

Samsung vo svojom príspevku oficiálne potvrdil, že podujatie orientované na modelový rad Galaxy A prebehne 17. marca, čiže už tento štvrtok. Naznačil, že uvidíme niečo „úžasné“. Konkrétne zariadenia Samsung nespomína, klebety ale smerujú k smartfónom Galaxy A73 a Galaxy A53.

Predchádzajúce generácie, Galaxy A72 a Galaxy A52, boli predstavené v minulom roku v približne rovnakom čase.

Galaxy A
Model Samsung Galaxy A52 bol predstavený 17. marca 2021.

Prvý menovaný reprezentant by mohol obsahovať 6,7-palcový AMOLED displej so 120 Hz obnovovacou frekvenciou a integrovaným snímačom odtlačkov. Pod kapotou sa pravdepodobne usadí 6nm čipset Snapdragon 778G s 5G pripojením, ktorý nájdeme aj v smartfóne Honor 50.

TIP REDAKCIE
4ka opäť rozširuje svoje služby: Oddnes ponúka už aj internet či telku na doma!

Z ostatnej výbavy to vyzerá na 5 000 mAh batériu s 25 W nabíjaním, odolnosť IP67, NFC čip alebo stereo reproduktory. Na zadnej strane by sme mali nájsť hlavný, opticky stabilizovaný 64 Mpx snímač obrazu, ako aj 12 Mpx ultraširoký fotoaparát. Možno k nim pribudne teleobjektív, prípade senzor hĺbky scény.

Samsung Galaxy A53 bude tento rok dostupný iba v 5G verzii, zrejme s 5nm čipom Exynos strednej triedy. Aj v tomto prípade je reč o 5000 mAh batérii. Displej si zachová proporcie súčasnej generácie, teda 6,5-palcovú uhlopriečku.

Šancu na premiéru má tiež model Galaxy A33. Poháňať ho môže čip Exynos 1280 alebo Dimensity 720 od MediaTeku. Aj pri tejto verzii sa spomína odolnosť voči vode a prachu IP67 a taktiež 25 W drôtové nabíjanie.

Samsung v minulom roku predal spomedzi všetkých výrobcov najviac smartfónov. Medzi najobľúbenejšie patrili práve zariadenia zo série Galaxy A, čo len podčiarkuje, že majú na trhu dôležité miesto.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať