Náš obchod: Ruskí vývojári pracujú na vlastnej verzii Google Play Store

Na trh by sa mal dopracovať 9. mája, teda v Deň víťazstva nad fašizmom, ktorý je oslavou konca druhej svetovej vojny.

Rusko kvôli invázii na Ukrajinu prišlo o obrovské množstvo spoločností, čo sa značne podpísalo na dostupnosti inak bežných produktov a služieb. Poniektorých z nich sa však zbavila svojpomocne. Exemplárnym príkladom je sociálna sieť Instagram, ktorú miestna vláda označila za “extrémistickú” a napokon ju z tohto dôvodu zablokovala.

Krátko po tomto incidente sa domáci podnikatelia chopili príležitosti a s vidinou nemalého zisku (okrem iného) vytvorili ruskú alternatívu obľúbenej sociálnej siete – Rossgram. Vyzerá ako Instagram a aj funguje ako Instagram. Samozrejme, určité rozdiely sa nájdu, no sú skutočne minimálne.

Náš obchod

A zdá sa, že pri Rossgrame to nekončí. Miestni vývojári už majú pracovať aj na ruskej verzii Google Play Store, hlavného obchodu s aplikáciami pre operačný systém Android, píše Android Authority. Známy bude ako NashStore, čo v doslovnom preklade znamená “NášObchod”.

TIP REDAKCIE
Elon Musk spravil nevysvetliteľný krok: Z tohto sa teší aj Donald Trump!

Za softvérom má stáť organizácia Digital Platforms. “Žiaľ, Rusi už nemôžu bežne používať Google Play na nákup aplikácií a vývojári prišli o zdroj príjmov,” povedal jej zástupca, Vladimir Zykov. “Preto sme vytvorili ruský obchod s aplikáciami, NashStore.”

Ruský Google Play Store príde v máji

Ako informuje agentúra Reuters, NashStore má byť kompatibilný s ruským platobným systémom Mir, čo ruským vývojárom umožní získavať platby vývoj a poskytovanie aplikácií. Na trh by sa mal dopracovať 9. mája, teda v Deň víťazstva nad fašizmom, ktorý je oslavou konca druhej svetovej vojny.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať