nothing phone 1

Nothing Phone 1 potvrdený, predávať sa začne v lete

Spoločnosť Nothing si verí, chce konkurovať Applu.

To, čo pozorovatelia technologického priemyslu v posledných mesiacoch tušili, je oficiálne potvrdené. Spoločnosť Nothing, za ktorou stojí bývalý spoluzakladateľ OnePlus Carl Pei oznámila, že svoj prvý smartfón začne predávať v lete. Nazývať sa bude Nothing Phone 1.

Nothing Phone 1 je stále pomerne tajomným zariadením, hoci sme sa dozvedeli niekoľko nových informácií. V prvom rade, o jeho pohon sa postará čipset Snapdragon.

V rade druhom, dostane upravený operačný systém Android, ktorý vývojári vymodelujú do niečoho, čo sa nazýva Nothing OS. V praxi pôjde s najväčšou pravdepodobnosťou o grafickú nadstavbu v štýle OneUI (Samsung), Oxygen OS (OnePlus) a podobne.

Systém získa v rámci softvérovej podpory tri generácie operačného systému Android a štyri roky bezpečnostných aktualizácií. Ako inak, Nothing OS vraj bude veľmi rýchly a krásne plynulý.

nothing phone 1
Hlavná obrazovka systému Nothing OS. Foto: Nothing

Zvedavci si budú môcť systém vyskúšať na vlastnej koži. Presnejšie, budú sa môcť oboznámiť s jeho vzhľadom. Spoločnosť v apríli ponúkne na stiahnutie launcher, takzvaný spúšťač, ktorý si budú môcť do svojho smartfónu nainštalovať.

Carl Pei ďalej prezradil, že ich smartfón bude mať „ikonický dizajn“. Taktiež poskytne bezproblémovú konektivitu s inými zariadeniami v ekosystéme Nothing. V tomto bode je dôležité uviesť, že firma má na trhu iba jeden produkt, slúchadlá Ear 1.

TIP REDAKCIE
Začal sa šíriť nový typ kliešťa: Jedno uhryznutie spôsobuje alergiu na mäso

Ďalšie štyri bližšie nešpecifikované zariadenia sú ale na ceste. Môže ísť o inteligentné hodinky, športový náramok, tablet, televízor alebo trebárs ďalšie slúchadlá.

Spoločnosť Nothing sa neuchádzala iba o pozornosť médií a technologických nadšencov. Naháňala aj peniaze.

Carl Pei
Foto: Carl Pei, bývalý spoluzakladateľ OnePlus a súčasný generálny riaditeľ firmy Nothing. Zdroj: Nothing

Oznámila, že začiatkom apríla spustí ďalšie investičné kolo. Komunita podporovateľov bude môcť do firmy vraziť peniaze. Okrem aktív získajú bližšie nepopísane „exkluzívne výhody“ a možnosť nazrieť do zákulisia firmy.

Záujem zo strany investorov by mal byť veľký. Minulý rok v marci spoločnosť Nothing vyzbierala v prvom komunitnom investičnom kole 1,5 milióna dolárov za rekordných 54 sekúnd.

Šéf spoločnosti Carl Pei má za sebou úspešnú minulosť. Z OnePlus spravil spolu so svojimi súkmeňovcami celosvetovo známu značku smartfónov.

Nothing však nemá ambíciu podkúriť OnePlus, respektíve holdingu BBK Electronics, pod ktorý značka spadá. Mieri vyššie. „Vytvárame najpresvedčivejšiu alternatívu k Apple,” povedal Carl Pei. Držíme mu palce.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať