Smartfón od Nothing je blízko, firma spustila odpočítavanie

Spoločnosť predstavenie noviniek naplánovala na 23. marca.

Spoločnosť Nothing, ktorú rozbehol bývalý spoluzakladateľ dnes už celosvetovo známej značky OnePlus, má v ponuke iba jeden produkt – bezdrôtové slúchadlá. Vzhľadom na úspešnú minulosť šéfa firmy (Carl Pei) sa dá očakávať, že by sme sa mohli dočkať aj smartfónu.

Špekulácie podnietil nedávny príspevok na Twitteri, kde Carl Pei uviedol, že sa vracia k Androidu, pričom pochválil jeho najnovšiu verziu Android 12. Na status zároveň promptne zareagovali oficiálne účty platformy Android a tiež značky Snapdragon.

Prototyp doposiaľ nevideného smartfónu mal Carl Pei navyše predviesť kľúčovým osobám z mobilného biznisu počas veľtrhu Mobile World Congress 2022, ktorý prebehol pred pár dňami v španielskej Barcelone.

Povráva sa, že bude niesť podobné dizajnové prvky ako bezdrôtové slúchadlá Nothing Ear (1). Konkrétne by malo ísť o čiastočne priesvitné materiály, cez ktoré by sme mohli vidieť do útrob zariadenia. Ako by mohlo takéto dielo vyzerať, ukazuje vizualizácia zdieľaná serverom GizChina (tit. foto).

TIP REDAKCIE
Telekom: Našu 5G sieť podporuje už 51 zariadení | ZOZNAM
nothing
„Špionážna“ fotka zachytila na MWC 2022 Carla Peia s neznámym zariadením v rukách. Uverejnil ju Evan Blass

Teraz si môžeme byť istí, že Nothing naozaj niečo chystá. Na oficiálnej stránke pribudlo odpočítavanie, ktoré skončí 23. marca o 14. hodine. Potom by sa mal na pódiu tlačového podujatia objaviť sám Carl Pei a prezradiť, čo so svojim tímom vymysleli.

Nič viac sa z indícií vyčítať nedá, ak si odmyslíme nenápadné logo Snapdragon figurujúce na webe Nothing. Spoločnosť uvádza, že rok 2021 bol pre ňu iba zahrievacím kolom.

Nadviazali partnerstvá, vybudovali silný, 300-členný tím a uviedli na trh prvý produkt, z ktorého sa predalo cez 400 000 kusov. Čo ďalej? Dozvieme sa to 23. marca popoludní.