Majitelia iPhonov zúria: Aktualizácia na iOS 15.4 absolútne ničí batériu

Má to jednoduché vysvetlenie.

Apple tento týždeň spustil aktualizáciu na najnovšiu verziu operačného systému iOS 15.4. Ak máte jeden z podporovaných smartfónov, už by vám v nastaveniach malo svietiť upozornenie na jej stiahnutie. iOS 15.4 prináša jednu z najočakávanejších funkcií – možnosť odomknúť telefón pomocou FaceID aj vtedy, keď máte nasadené rúško.

Ako býva zvykom, nové aktualizácie často prinášajú aj chyby, ktoré sú často veľmi nepríjemné. O jednej takejto „chybičke krásy“ začali na Twitteri búrlivo debatovať majitelia iPhonov.

iOS 15.4: Problémy s batériou

Stáva sa pravidlom, že s príchodom každej novej verzie iOS sa znižuje výdrž batérie smartfónov a výnimkou podľa všetkého nie je ani iOS 15.4. Niektorí majitelia iPhonov dokonca hlásili len polovičnú výdrž batérie.

Prečo sa to ale deje po každej aktualizácii? Dôvodov môže byť niekoľko a všetky z nich dávajú zmysel. Aktualizácia na novú verziu totiž v pozadí spúšťa niekoľko dôležitých procesov. Medzi tie, ktoré spotrebovávajú najviac energie patrí napríklad indexovanie súborov či rekalibrácia batérie. Ide pritom o časovo náročné záležitosti, ktoré môžu trvať od niekoľkých hodín až po niekoľko dní.

TIP REDAKCIE
Začal sa šíriť nový typ kliešťa: Jedno uhryznutie spôsobuje alergiu na mäso

Pripočítajte k tomu aktualizácie aplikácií reagujúcich na novú verziu a nové funkcie, ktoré chce väčšina hneď vyskúšať a dostanete sa k výdrži, ktorá skutočne javí znaky výrazného zhoršenia. V skutočnosti sa však po pár dňoch vráti na pôvodnú úroveň.

Zaznamenali ste tiež zmeny vo výdrži batérie po aktualizácii na iOS 15.4?

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať