htc u12+

HTC hlási veľkolepý návrat: Vieme, kedy predstaví novú vlajkovú loď!

Ponúknuť má funkcie spojené s virtuálnou a rozšírenou realitou.

Taiwanská spoločnosť HTC bola v minulosti zvučnou súčasťou mobilného priemyslu. Nedokázala však držať tempo s konkurenciou, čo sa prejavilo postupným poklesom záujmu zo strany spotrebiteľov.

Výrobca HTC neskôr vypadol z rebríčka desiatich najväčších výrobcov smartfónov a svoje pôsobenie zúžila najmä na rozvoj prostriedkov virtuálnej reality. Smartfónov sa ale úplne nezbavil, hoci nič extra v tento oblasti v posledných rokoch na trh nepriniesol.

Vyprodukoval pár nevýnimočných zariadení nižšej triedy, ktoré boli navyše dostupné iba v niekoľkých vybraných krajinách. V roku 2019 to boli napríklad modely HTC U19e a Desire 19+, ktoré sa dali zadovážiť za asi 300 eur.

Posledný vlajkový smartfón uzrel svetlo svetla v roku 2018, išlo o model HTC Exodus 1, ktorý bol navrhnutý s dôrazom na maximálne zabezpečenie hodnotných dát, primárne kryptomien ako Bitcoin či Ethereum.

HTC EXODUS 1
HTC Exodus 1

Zažije HTC vlajkovú renesanciu? Je to možné. Nemecký winfuture.de informuje, že spoločnosť plánuje predstaviť po dlhšej pauze „špičkový“ smartfón. Nejde pritom o klebetu. Zámer mal potvrdiť manažér firmy pre ázijsko-pacifický región Charles Huang.

Novinka, ktorá má byť predstavená už v apríli, vraj ponúkne funkcie spojené ideou metaverza – zdieľaného virtuálneho sveta. Výrobca by mohol týmto smartfónom osloviť zákazníkov, ktorí chcú používať aplikácie pre virtuálnu a rozšírenú realitu.

TIP REDAKCIE
Vývojári si trhajú vlasy: Huawei AppGallery umožňuje sťahovanie platených aplikácií úplne zadarmo (AKTUALIZOVANÉ)

O čo presne pôjde však nie je jasné, konkrétnejšie informácie o funkciách a výbave chýbajú. V každom prípade Charles Huang potvrdil, že nemajú v úmysle opustiť trh so smartfónmi. Okrem toho bude firma pokračovať v značných investíciách do vývoja produktov z kategórie virtuálnej reality.

Na nový smartfón od HTC sme určite zvedaví. Či bude stáť naozaj za to, zistíme až po jeho avizovanej premiére.