htc u19e

HTC U19e a Desire 19+: Novinky zo strednej triedy s vyššou cenou

Spoločnosť HTC dnes na tlačovej konferencii predstavila dva nové smartfóny, ktoré by sme mohli bez problémov zaradiť do vyššej strednej a strednej triedy. Ich cena je však o niečo vyššia ako sme očakávali, aj keď o medzinárodnej dostupnosti slovo nepadlo.

Spoločnosť HTC dnes na tlačovej konferencii predstavila dva nové smartfóny, ktoré by sme mohli bez problémov zaradiť do vyššej strednej a strednej triedy. Ich cena je však o niečo vyššia ako sme očakávali, aj keď o medzinárodnej dostupnosti zatiaľ slovo nepadlo.

Prvým, možno zaujímavejším modelom z dvojice je HTC U19e. V klasickej konštrukcii bez bez zárezu v obrazovke sa usídlil LCD displej s uhlopriečkou 6 palcov, pomerom strán 18:9 a rozlíšením 2160 x 1080 pixelov.

Potvrdili sa predchádzajúce správy o výkone dávkovanom čipsetom Snapdragon 710, 6 GB operačnou pamäťou a 128 GB úložiskom. Našiel sa tiež priestor pre microSD slot. Poteší rýchle nabíjanie pomerne štedrej 3930 mAh batérie či najnovší dostupný OS Android vo verzii 9 Pie s prispôsobeným užívateľským prostredím výrobcu.

htc u19e
Foto: HTC

Fotoaparáty? Jeden vpredu a dva vzadu. Duálny modul obsahuje 12 Mpx snímač obrazu so svetelnosťou f/1.8 a až 20 Mpx senzor s tele objektívom a svetelnosťou f/2.6 (4K video, HDR, AI rozpoznávanie scény). Selfie zhotoví 24 Mpx kamera s clonou f/2.0. Na produktových fotografiách badať ešte jeden snímač na prednej strane.

Ide o dodatočný 2 Mpx senzor, ktorý napomáha technológii odomykania zariadenia pomocou rozpoznávania tváre. Snímač odtlačkov sa nachádza chrbte, teda na zadnej strane zariadenia.

htc u19e
Foto: HTC

HTC U19e bude dostupný zatiaľ na domácej pôde výrobcu v Taiwane vo fialovej a zelenej farbe. Ak prepočítame cenu (14 900 TWD), dostaneme 420 EUR.

HTC Desire 19+ je tým papierovo horším modelom, ktorý je na druhú stranu lacnejší. Nenáročným užívateľom musí stačiť rozlíšenie 1520 x 720 pixelov relatívne veľkej obrazovky s uhlopriečkou 6,2 palca a malým zárezom v hornej časti.

Prekvapením je trojitý fotoaparát. Tvorí ho 13 Mpx hlavný snímač obrazu, 8 Mpx senzor spojený so širokouhlým objektívom a 5 Mpx snímač pre zaznamenanie hĺbky ostrosti, ktorý vyčaruje portréty z rozostrením pozadia.

Predná samostatná 16 Mpx kamera podporuje odomykanie prostredníctvom rozpoznávania tváre. Ekonomickejšie zameranie dokazuje čipset Helio P35, ktorý je o niečo výkonnejší ako konkurenčný Snapdragon 630. Sekunduje mu 4/6 GB RAM a 64/128 GB interná pamäť. Slotom pre microSD kartu je vybavené aj toto zariadenie.

htc desire 19
Foto: HTC

3850 mAh akumulátor však nepodporuje rýchle nabíjanie. Chod zabezpečuje OS Android 9 Pie s UI od HTC. Cena bude začínať na sume 280 EUR, resp. 310 EUR v prípade verzie s väčšími pamäťami.

Pri silnej konkurencii v strednej triede to novinky od HTC nebudú mať ľahké. Predstaviť by sme si och vedeli hlavne v dotovaných ponukách operátorov, kde môžu mať šancu na úspech.

Aj keď smartfóny od HTC nie sú zrovna na výslní, alebo skôr vôbec, majú povesť spoľahlivých zariadení, ktoré vedia dobre slúžiť svojim užívateľom. V tohtoročnej ponuke HTC stále chýba vlajková loď, ktorej sa snáď dočkáme neskôr v tomto roku.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať