HTC EXODUS 1

HTC má nový smartfón: EXODUS 1 si zamiluje každý, kto používa kryptomeny

Ostrieľaný taiwanský výrobca Android smartfónov High Tech Computer dnes predstavil svoj dlhšie avizovaný kúsok EXODUS 1. V čom je špeciálny?

Ostrieľaný taiwanský výrobca Android smartfónov, High Tech Computer, dnes predstavil svoj dlhšie avizovaný kúsok pre fanúšikov digitálnych mien. Nový EXODUS 1 dostal do výbavy všetko potrebné na to, aby poskytol bezpečný nástroj na používanie kryptomien, ako je Bitcoin alebo Ethereum.

Smartfón sa navyše dá predobjednať iba prostredníctvom jednej zo spomínaných mien. V prvom prípade stojí 0,15 BTC, v tom druhom 4,78 ETH. Keby máme hovoriť v eurách, tak cenovka dosahuje zhruba tých 830 €. Ak teda niekto touto sumou disponuje, môže si priamo na oficiálnej web stránke www.htcexodus.com jeden kúsok predbežne zarezervovať. Dostupnosť je hlásená na december.

Vzhľadom k cenovke nie je teda žiadnym veľkým prekvapením, že hardvérová výbava HTC EXODUS 1 zahŕňa iba samé lahôdky. A práve vďaka svojim high-end súčiastkam sa radí do prvej ligy mobilného priemyslu. Najskôr však hodíme očko na to, čo robí z tohto čerstvo predstaveného modelu niečo naozaj špeciálne.

Prvý blockchain telefón

Ako uvádza výrobca v čerstvej tlačovej správe, EXODUS 1 možno označiť za prvý blockchain smartfón na svete, ktorý zároveň funguje aj ako bezpečná hardvérová peňaženka. Nič tak úzko zamerané tu zatiaľ veru ešte nebolo.

„Pred 10 rokmi HTC predstavilo prvý smartfón so systémom Android a čoskoro uplynie 10 rokov od predstavenia meny Bitcoin a vzniku prvého bloku Genesis Block,“ prezradil generálny riaditeľ HTC pre decentralizované technológie Phil Chen.

„EXODUS 1 je základným kameňom krypto internetu. Sme presvedčení, že mobilné zariadenia budú hlavnou platformou, vďaka ktorej digitálne aktíva a decentralizované aplikácie naplnia svoj potenciál. Preto vyhľadávame partnerstvá s vývojármi, ktorí nám pomôžu túto víziu premeniť na realitu.“

HTC EXODUS 1
HTC EXODUS 1

Jednou z najväčších špecialitiek tohto smartfónu je oddelenie operačného systému Android od digitálneho priestoru, ktorý momentálne slúži na ukladanie citlivých kľúčov od krypromien alebo takzvaných NFT cenností. Momentálne preto, lebo v neďalekej budúcnosti poslúži aj pre používateľské dáta z blockchain siete. A ak ho náhodou niekto stratí, príde na rad funkcionalita Social Key Recovery.

„Užívatelia si jednoducho vyberú niekoľko dôveryhodných priateľov, ktorých požiadajú o inštaláciu aplikácie pre správu kľúčov. Tajný algoritmus pre zdieľanie potom rozdelí ich seed na časti, ktoré rozošle na vybrané kontakty. Užívateľ tak o prístup k svojim prostriedkom nepríde za žiadnych okolností. Navyše, môže si byť istý, že k jeho kódom nebude mať prístup ani HTC,“ znie časť text z tlačovej správy.

TIP REDAKCIE
Nissan predstavil nový plán: Do 2030 chce vyrobiť 15 plne elektrických elektromobilov, ponúkol aj prvý náhľad

Rovnako stojí za zmienku, že výrobca High Tech Computer sprístupní vývojárom tretích strán API od vlastnoručne vyvinutej peňaženky Zion. Vďaka tomuto kroku nadobudnú príležitosť využívať smartfón HTC EXODUS 1 ako na podpisovanie transakcií, tak aj na ochranu vyššie spomínaných krypto-kľúčov.

“HTC uvoľní API od správcu kľúčov Zion aj SDK peňaženky partnerom, ktorí zdieľajú víziu budovania blockchain ekosystému na základe bezpečnosti a dôvery.”

High-end výbava

Okrem prémiového konštrukčného prevedenia s priehľadnou zadnou stranou, kde sú vidieť útroby, je v ponuke aj ambiciózna high-end výbava.

HTC EXODUS 1 dokáže preto uspokojiť nároky tých najnáročnejších používateľov. Kombinácia čipsetu Snapdragon 845 so 6-palcovým LCD displejom v jemnom Quad HD+ rozlíšení, 6 GB operačnej pamäte RAM, 3 500 mAh batérie, 128 GB úložiska alebo duálneho fotoaparátu, ktorý tvorí jeden 16 a jeden 8 Mpx snímač, hovorí za všetko. Čo sa týka softvéru, tak je reč o Android 8 Oreo.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať