Konečne zmena? Grafické karty sa predávajú za najnižšie ceny od začiatku 2021!

kých kariet možno sledovať približne od polovice decembra, kedy sa predávali za 180 % odporúčanej maloobchodnej ceny.

Na trhu s grafickými kartami zrejme konečne nastal vytúžený zlom. V Nemecku sa totiž grafické čipy od NVIDIA a AMD predávajú za vôbec najnižšie ceny od začiatku minulého roku. S touto potešujúcou novinkou prichádza server TechSpot.

Najnovší graf od 3DCenter ukazuje, že hoci grafické karty NVIDIA RTX 3000 a AMD Radeon RX 6000 u viacerých nemeckých predajcov stále prevyšujú odporúčanú maloobchodnú cenu – 41 % pri NVIDIA a 35 % pri AMD – ide o najnižšie zaznamenané ceny od januára 2021. V tom čase tieto karty prevyšovali odporúčanú maloobchodnú cenu o 42 % (AMD) a 34 % (NVIDIA).

Pokles cien grafických kariet možno sledovať približne od polovice decembra, kedy sa predávali za 180 % odporúčanej maloobchodnej ceny. Pre NVIDIA bol úplne najhorším obdobím máj 2021, kedy jej grafické karty prevyšovali odporúčanú maloobchodnú cenu o až 218 %.

Zlepšiť sa mala aj dostupnosť

Dobré správy sa však neulakomili len na cenu. Zlepšiť sa totiž mala aj dostupnosť. Všetky položky od NVIDIA sa majú pýšiť 4 až 5-hviezdičkovým hodnotením. AMD je na tom veľmi podobne, až na kartu Radeon RX 6800, ktorá má 3-hviezdičkové hodnotenie.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Google mal v Rusku vyhlásiť bankrot!