facebook

Štvrtá dávka vakcíny je nevyhnutná pre ochranu proti COVID-19, tvrdí šéf Pfizeru

Podľa NBC News má Pfizer už čoskoro predložiť Úradu pre kontrolu potravín a liečiv všetky potrebné údaje.

Šéf spoločnosti Pfizer, Albert Bourla, prichádza s ďalším dôležitým prehlásením. Konkrétne tvrdí, že na spoľahlivú ochranu proti vírusu COVID-19 je nevyhnutné absolvovať aj štvrtú dávku vakcíny, informuje publikácia Business Insider.

Na tému dodatočnej posliňujúcej dávky došlo počas segmentu Face the Nation, ktorý zastrešuje televízia CBS. Bourla tvrdí, že štvrtá dávka vakcíny je potrebná. Hoci tretia dávka ponúka slušnú ochranu, ktorá dokáže redukovať riziko hospitalizácie či dokonca smrti, jej účinky voči samotnej infekcii nemusia byť 100-percentné, pričom ďalšou nevýhodou je aj obmedzené trvanie poskytnutej ochrany.

Bourla nevyhnutnosť štvrtej dávky zdôrazňoval pomerne dlho. Podľa NBC News má Pfizer už čoskoro predložiť Úradu pre kontrolu potravín a liečiv všetky potrebné údaje.

TIP REDAKCIE
Rodičia POZOR: Na TikToku sa šíri výzva, ktorá deti do 15 rokov nabáda na samovraždu

Štvrtá dávka vakcíny je dostupná aj na Slovensku

Štvrtá dávka vakcíny sa sprístupňuje aj u nás, o čom sme vás informovali v tomto článku. Registrácia je dostupná na stránke korona.gov.sk, konkrétne pre osoby s oslabenou imunitou. Na výber je medzi vakcínami od spoločností Moderna, Johnson & Johnson, Pfizer a Novavax.

Čo sa týka aktuálnych štatistík, za posledný deň malo pribudnúť 3 375 pozitívnych PCR testov a 408 plne zaočkovaných osôb. Celkový počet zaočkovaných sa tak vyšplhal na 2 757 773. Žiaľ, pribudlo aj 32 obetí, ktorých je tak celkovo už 18 950.