Samsung sprístupnil bezpečnostnú aktualizáciu pre 4-ročný Galaxy S9

Hoci Galaxy S9 a Galaxy S9+ vyšli pred 4 rokmi, stále sú to veľmi schopné zariadenia. Áno, neponúkajú špičkový výkon či najlepšie fotoaparáty, no stále verne slúžia mnohým spokojným zákazníkom.

Jedným zo spôsobov, akým výrobcovia informujú svojich zákazníkov o tom, že sa ich smartfón pomaly blíži ku koncu svojej životnosti, je distribuovanie bezpečnostných aktualizácií. Napríklad Samsung najskôr sprístupňuje pravidelné bezpečnostné aktualizácie každý mesiac, potom sa medzery medzi jednotlivými balíčkami postupne zväčšujú. Stále si však dáva záležať aj na starších modeloch, ako je napríklad Galaxy S9.

Samsung Galaxy S9 o pár dní oslávi presne 4 roky od svojho predstavenia, kde sa objavil po boku svojho o niečo výkonnejšieho súrodenca Galaxy S9+. Obidva smartfóny debutovali s operačným systémom Android 8.0 Oreo. V prvých mesiacoch roku 2019 získali Android 9 Pie a o rok na to Android 10. Novšie verzie v podobe Android 11 a Android 12, žiaľ, už nie sú podporované.

Samsung Galaxy S9+
Samsung Galaxy S9+ (FOTO: Marek Urban)

Samsung to s Galaxy S9 nevzdáva

No hoci dvojica zariadení nedostala posledné dve veľké aktualizácie OS Android, stále získavali a aj získavajú bezpečnostné záplaty. Najnovšia aktualizácia tohto typu prichádza práve v týchto dňoch, píše SamMobile. Inštalačný balíček s označením G96xFXXUHFVB4 sa má aktuálne šíriť v Nemecku, no už čoskoro by sa dopracovať na celý európsky a eventuálne aj globálny trh. Cieliť má na odstránenie až 50 aktuálnych zraniteľností a vylepšenie stability.

TIP REDAKCIE
Zoznam hier na PlayStation Plus: Čo všetko budeme hrať? Je tam toho veľa!

Hoci Galaxy S9 a Galaxy S9+ vyšli pred 4 rokmi, stále sú to veľmi schopné zariadenia. Áno, neponúkajú špičkový výkon či najlepšie fotoaparáty, no stále verne slúžia mnohým spokojným zákazníkom. A vďaka novej softvérovej aktualizácii im poslúžia ešte o trochu dlhšie.