Kolieska k počítaču Mac Pro stoja 480 €. Apple pri nich úplne zabudol na brzdu

Najnovší počítač amerického výrobcu Apple je nádherným kusom technológie. Kolieskam za 480 € však chýba základná funkcia.

Najnovší počítač amerického výrobcu Apple je nádherným kusom technológie. Jeho šasi z nehrdzavejúcej ocele sa pýši výrazným dizajnom, ktorý dotvárajú aj elegantné nožičky alebo malé kolieska pre čo najjednoduchšie posúvanie. Tie si však, pochopiteľne, treba dokúpiť. Štyri kolieska však stoja 480 €.

Na tom by síce nič nebolo, lebo kto chce, ten si kúpi, všakže. Apple však zabudol na jednu veľkú základnú funkciu. Chýbajú im brzdy, o čom sa presvedčil aj známy YouTuber, Marques Brownlee, známy ako MKBHD.

Kolieska sú to naozaj kvalitné. Vybavené sú vynikajúcimi ložiskami, vďaka čomu celý počítač z bodu A do bodu B presuniete skutočne jednoducho. Nedajú sa však zastaviť. Stačí len trošičku krivá podlaha a počítač za niekoľko desiatok tisíc eur sa vám rozbehne. Inými slovami, Mac Pro sa rozuteká pri striedmom pohľade.

Kolieska, hlavne také, ktoré držia váhu drahého vybavenia, zväčša disponujú systémom brzdy (aretáciou). Je preto celkom nepochopiteľné ako mohol Apple na takúto funkciu zabudnúť. Je dosť možné, že sa Apple pre opomenutie bŕzd rozhodol kvôli tomu lebo by kazili celkový dizajn zariadenia. No a tak si v prípade, že vám Mac Pro zakýva a vy mu poprajete Bon voyage aspoň budete môcť povedať, že vyzerá veľmi dobre.

TIP REDAKCIE
Tesla dosiahla významný míľnik: Tento rok stihla vyrobiť vyše 1 milióna elektromobilov!
Nádejným podnikateľom sa naopak otvárajú brány možností ako zarobiť.
Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať