Apple mal nechtiac poskytnúť hackerom informácie o zákazníkoch

Aj firmy ako Apple, ktoré kladú na bezpečnosť skutočne obrovský dôraz, môžu pochybiť.

Apple zrejme má na konte ďalší gigantický prešľap. Americká spoločnosť vraj nechtiac poskytla hackerom informácie o svojich užívateľoch, píše server iMore odvolávajúc sa na informácie od Bloomberg.

Podľa zdrojov Bloomberg si Apple myslel, že údaje o používateľoch poskytuje orgánom činným v trestnom konaní. Ukázalo sa však, že išlo o hackerov, ktorí sa dostali k vládnym e-mailovým adresám a kontaktovali spoločnosť za účelom získania základných informácií o používateľoch vrátane telefónnych čísiel či IP adries.

Aj Meta

Apple v tom nie je sám. Rovnaký omyl mala spraviť aj spoločnosť Meta Platforms, ktorá zastrešuje napríklad Facebook a Instagram. Aj tá si myslela, že údaje poskytuje výkonným orgánom. Opäť však išlo o hackerov.

Celý incident sa mal odohrať ešte v polovici minulého roka. Okrem iného nám jasne ukazuje, že nikto nie je dokonalý. Dokonca aj firmy ako Apple, ktoré kladú na bezpečnosť skutočne obrovský dôraz, môžu pochybiť.

TIP REDAKCIE
Rodičia POZOR: Na TikToku sa šíri výzva, ktorá deti do 15 rokov nabáda na samovraždu

Vyhovieť či nevyhovieť?

Apple aj Meta zverejnili údaje týkajúce sa núdzových žiadostí o osobné údaje. Apple mal od júla do decembra 2020 obdržať 1 162 žiadostí z 29 krajín. Vyhovel približne 93 % z nich.

Meta uviedla, že od januára do júna dostala celkovo 21 700 núdzových žiadostí, z ktorých reagovala na niečo vyše 3/4.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať