uber

Používate Uber? Aplikácia podrobnejšie ukazuje, ako vás ohodnotili vodiči

Popri celkovom skóre si môžete po novom pozrieť, koľko jednohviezdičkových hodnotení ste v minulosti vyfasovali.

Taxi služba Uber už roky používa obojsmerný systém spätnej väzby, v rámci ktorého môžu zákazníci hodnotiť vodičov a zároveň vodiči zákazníkov. Tú najlepšiu skúsenosť opečiatkujú piatimi hviezdami. Naopak, absolútnu nespokojnosť môžu vyjadriť jednou hviezdou.

Takáto spätná väzba je dôležitá, keďže pomáha skvalitňovať služby poskytované firmou Uber. Slabí vodiči s nižším hodnotením môžu prísť o možnosť prepravovať zákazníkov a tým pádom aj o zárobky.

Zákazníka s nízkym hodnotením zase vodič nemusí prijať, prípade si zo žiadostí vyberie toho cestujúceho, ktorý má hodnotenie lepšie.

Uber teraz po prvýkrát umožňuje zákazníkom vidieť, koľko päťhviezdičkových hodnotení od vodičov dostali. Prirodzene, ukáže aj počet tých jednohviezdičkových, informuje o novinke server The Verge.

Zákazníci tak získali lepší prehľad o tom, v akom svetle ich vodiči vnímajú. Doteraz si mohli pozrieť iba celkové hodnotenie vyjadrené priemerom z posledných jázd.

TIP REDAKCIE
Rusko je späť v sovietskej ére: V bývalej továrni Renaultu chce vyrábať Moskviče bez airbagov aj ABS
uber
Zdroj: Red.

Ak službu Uber používate a chcete vidieť počet a úroveň hodnotení svojej osoby, musíte sa poriadne prehrabať nastaveniami aplikácie. Ťuknite na svoj profilový obrázok, ďalej na Nastavenia, Ochrana súkromia (na stránke nižšie) a následne na Centrum ochrany súkromia.

V časti Vaše údaje a súkromie v Uberi vyberte kartu Chcete si pozrieť súhrn svojho používania Uberu? a ťuknite na Zobraziť. Na tejto stránke sa posuňte nižšie a zvoľte Zobraziť moje hodnotenia. Uvidíte tam hodnotenia cestujúcich, ktoré prislúchajú vám, a hodnotenia vodiča – tie, ktoré ste udelili vy.

Pokiaľ dostávate od vodičov plný počet, môžete byť spokojní. Ak nie, je čas veci zlepšiť. Nebúchajte dvermi, správajte sa slušne a s rešpektom, nerobte vo vozidle neporiadok, pripútajte sa a nenechajte vodiča zbytočne čakať.