uber

Uber si od zákazníka vypýtal 600 dolárov: Na 9 hodín uviazol v zápche

Spoločnosť mu peniaze vrátila.

Odvoz prostredníctvom taxi služby Uber vie byť pohodlný a zároveň nie príliš drahý, čo nakoniec poznáme aj z našich končín. Niekedy sa však veci pokazia, ako sa presvedčil Andrew Peters z Richmondu, hlavného mesta amerického štátu Virgínia. O jeho zážitku informuje web National Public Radio.

Zákazník sa začiatkom januára potreboval dostať z medzinárodného letiska Dulles, kde pricestoval po nedávnej návšteve San Francisca. Rozhodol sa využiť služby prepravnej spoločnosti Uber.

V tej dobe však vo Virgínii panovalo veľmi nepriaznivé zimné počasie, čo ovplyvnilo situáciu v premávke na miestnej diaľnici I-95. Andrew Peters ani vodič vozidla ale nevedeli, že je dopravná tepna kvôli ľadu a snehu upchatá.

Na medzištátnej ceste sa podľa miestnej polície zrazilo niekoľko nákladných vozidiel. Cesta sa preto stala neprejazdnou, čo vyústilo do masívnej zápchy tisícok áut. Trvalo celých 9 hodín, kým sa zákazník s vodičom zo zápchy dostal a dorazil bezpečne domov. Počas snehovej búrky napadlo v regióne v krátkom čase 11 centimetrov snehu.

TIP REDAKCIE
Definitívne zbohom: Apple po vyše dvoch dekádach končí s legendárnym iPodom
uber
Ilustr. foto: pixabay.com

„Bolo to trochu desivé, nemali sme jedlo ani vodu,“ povedal Peters pre rozhlasovú stanicu WTOP-FM. Za jazdu Uberom zaplatil 200 dolárov. No potom, ako prišiel domov, obdržal ďalší účet, a to na sumu 400 dolárov. Cesta z letiska Dulles do Richmondu (cca 190 kilometrov) ho tak stála dokopy 600 dolárov.

Peters dodatočné spoplatnenie spochybnil. O dva dni neskôr ho taxi služba kontaktovala, ospravedlnila sa za nepríjemnosti a ponúkla sa, že mu vráti platbu za jazdu v plnej výške. v e-maile pre NPR to potvrdila hovorkyňa Uberu Michelle Blackwellová. „Sme veľmi radi, že sa zákazník a jeho vodič dostali bezpečne domov,” uviedla Blackwellová.

To, koľko zákazník za jazdu Uberom zaplatí, sa odvíja aj od hustoty premávky alebo počasia, ktoré môžu dobu jazdy predĺžiť. Inými slovami, čím dlhšie zákazník v aute sedí, tým zaplatí viac.

V prípade Andrew Petersa však išlo o mimoriadnu situáciu, jazda ho nakoniec stála iba čas, ktorý musel na zasneženej vozovke stráviť.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať