Galaxy S21 FE prešiel cez DxOMark, umiestnil sa tesne za Galaxy S21 Ultra

Galaxy S21 FE tak disponuje rovnakým počtom bodov ako Google Pixel 5, Asus Zenfone 8 či Galaxy Note 20.

Samsung začiatkom tohto roka predstavil cenovo dostupnejšiu verziu svojich vtedy aktuálnych vlajkových lodí Galaxy S. Rozšírenie radu v podobe Galaxy S21 FE však prišlo o pár mesiacov neskôr, ako všetci čakali, nakoľko juhokórejského výrobcu, ako aj mnohých ďalších, postihli následky nedostatku čipov. Stále však lepšie neskoro ako nikdy.

Galaxy S21 FE je sám o sebe vynikajúci smartfón za dobrý peniaz. Ponúka (takmer) špičkovú výbavu, ktorej súčasťou sú aj tri objektívy na zadnej strane. Práve tie si po novom zobral do parády renomovaných benchmark DxOMark. Čo zistil?

Zariadenie disponuje troma zadnými fotoaparátmi. Hlavnú úlohu zohráva 12 Mpx snímač s clonou f/1.8. Sekundujú mu 8 Mpx zoom s clonou f/2.4 a 12 Mpx ultraširokouhlý senzor s clonou f/2.2.

Počet megapixelov nie je všetko

Galaxy S21 FE je exemplárnym príkladom toho, že aj málo je niekedy viac. Profesionálov dokázali objektívy zaujať aj napriek tomu, že neponúkajú obrovské rozlíšenia. Za fotografiu mu udelili 126 bodov, za zoom 63 bodov a za video 104 bodov. Obecne tak smartfón dosiahol skóre 120 bodov, ktoré mu stačili na umiestnenie sa na 32. priečke.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6a OFICIÁLNE: Smartfón, ktorý šetrí s rozumom

Čo sa týka fotografie, DxOMark najviac vychválil prácu s farbami, kvalitu textúr a automatické zaostrovanie. Príjemne však prekvapila aj expozícia či schopnosť eliminovať šum. Najmenej bodov dosiahol za nočnú fotografiu.

Skvelá práca s farbami, zaostrovaním a stabilizáciou

V rámci videa smartfón obdržal rovných 100 bodov za farby, 94 za automatické zaostrovanie a 95 za stabilizáciu, čo pri videu patrí medzi najdôležitejšie faktory. Čo sa týka redukcie šumu, tá je pri videu o čosi horšia ako pri bežnej fotografii.

Galaxy S21 FE tak disponuje rovnakým počtom bodov ako Google Pixel 5, Asus Zenfone 8 či Galaxy Note 20. Prekvapivo je len jeden bod za minuloročnou vlajkovou loďou Galaxy S21 Ultra, čo je jasný dôkaz slušne odvedenej práce zo strany Samsungu.

Rebríčku stále dominuje smartfón Huawei P50 Pro so 144 bodmi. Tesne za ním je Xiaomi 11 Ultra, Huawei Mate 40 Pro+ a iPhone 13 Pro Max.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať