Tesla Cybertruck pózuje v čerstvom videu: Pribudol stierač aj spätné zrkadlá

„Vyzerá ako chladnička z nehrdzavejúcej ocele,“ zaznie vo videu.

Podivný (minimálne vzhľadom) elektrický pickup Tesla Cybertruck uzrel svetlo sveta v roku 2019, do výroby sa však doposiaľ nedostal. Elon Musk pred rokom v kvartálnej správe uviedol, že so sériovou výrobou začnú v priebehu roka 2022.

Zdržanie na ceste k zákazníkom príliš neprekvapuje. Nie je to prvýkrát, čo americká automobilka nedodržala stanovené a neraz šibeničné termíny. Hranatému čudu menom Cybertruck medzitým vyrástla rovnako elektrická konkurencia.

Pickup poháňaný batériami a elektromotormi má v ponuke automobilka Rivian (model R1T), General Motors (Hummer EV) alebo Ford (F150 Lightning).

Stále nevieme, ako bude vyzerať sériová podoba elektrického pickupu z dielne Tesly. Pozrieť sa ale môžeme na najnovší prototyp. A to rovno prostredníctvom videa, ktoré ukazuje niekoľko zaujímavých detailov.

Ide napríklad o chýbajúce kľučky dverí, kolesá bez aerodynamických krytov, batožinový priestor, spätné zrkadlá alebo obrovský stierač, ktorý je súčasťou rozmerného čelného skla.

TIP REDAKCIE
Vývojári si trhajú vlasy: Huawei AppGallery umožňuje sťahovanie platených aplikácií úplne zadarmo (AKTUALIZOVANÉ)
tesla Cybertruck
Pôvodná verzia elektromobilu…
…aktualizovaný model.

Video, ktoré si všimol server Electrek, pravdepodobne vzniklo vo výrobnom závode Tesly sídliacom v americkom Texase. Natočiť ho mohli zamestnanci, poprípade partneri automobilky, napríklad zástupcovia dodávateľov.

Aj keď video nič extra zásadného neprináša, fanúšikov značky Tesla pohľad na najnovšiu verziu Cybertrucku istotne poteší. Ako tento projekt napreduje, by sme sa mohli dozvedieť už túto stredu, kedy Tesla zverejní svoje hospodárske výsledky za uplynulý rok.