Sony zverejnilo oficiálny dizajn nového headsetu PlayStation VR2

Hoci už vieme, ako bude headset vyzerať, mnoho dôležitých informácií stále chýba. Nepoznáme napríklad jeho cenu a ani potenciálny dátum vydania.

Trvalo to, no dočkali sme sa. Spoločnosť Sony konečne zverejnila dizajn nového VR headsetu s názvom PlayStation VR2. Pôvodne bol tento produkt oznámený ešte vo februári 2021, pričom o mesiac na to nám bola odhalená dvojica aktualizovaných ovládačov. Pred mesiacom sme sa dozvedeli jeho názov a dnes, konečne, spoznávame aj jeho vizuál. Na novinku upozornil portál The Verge.

PS VR2 dizajnom náramne pripomína PlayStation 5, čo bolo úmyslom Sony. Navonok nemožno hovoriť o ktovieakých revolučných zmenách, tie nájdeme skôr vo vnútri. Pozornejšie oko si však zaručene všimne drobné textúrované ikonky štvorcov, trojuholníkov, krúžkov a krížikov, ktoré pokrývajú celú súpravu. V neposlednom rade nemôžeme zabudnúť ani na možnosť prispôsobenia šošoviek, nový systém ventilácie či nižšiu hmotnosť.

Čo sa týka špecifikácií, PS VR2 disponuje podporou pre haptickú hodozvu, 4K rozlíšenie, HDR, obnovovaciu frekvenciu 90/120 Hz či pokročilé vykresľovanie. Hráči taktiež ocenia aj 110-stupňové zorné pole. Headset sa pritom k PS5 pripája prostredníctvom jediného USB-C kábla.

TIP REDAKCIE
POZOR: V obchode Google Play sa má nachádzať viac ako 200 škodlivých aplikácií!

Sony má čo dobiehať

Pôvodný PS VR prišiel počas úplne prvej vlny VR headsetov. Jej súčasťou boli napríklad aj zariadenia ako Oculus Rift či HTC Vive.

V tom čase bola virtuálna realita ešte v plienkach. Napríklad pri prvom headsete od Sony ste sa ako užívateľ mohli pohybovať len vo veľmi malom priestore priamo pred PS4, pričom aj ovládače boli v rámci kapacity značne obmedzené.

Tento systém taktiež disponoval len jednou sledovacou kamerou, čiže bolo pomerne riskantné otočiť telo preč od televízora. Hrozilo totiž, že systém prestane zaznamenávať stopu vašich rúk.

Väčšina spoločností od toho času obohatila svoje portfólio VR headsetov o nové rozšírenia, ktoré ponúkajú lepšie špecifikácie, vyššiu spoľahlivosť a novšie technológie. Sony nechce zaostávať, a tak si musí dať na PS VR2 naozaj záležať.

A hoci už vieme, ako bude headset vyzerať, mnoho dôležitých informácií stále chýba. Nepoznáme napríklad jeho cenu a ani potenciálny dátum vydania.