Problémy s PlayStation 5 pokračujú: Sony hlási obmedzené dodávky aj na najbližšie mesiace

tion 5 prišla v nešťastný čas. Sony sa takmer okamžite po uvedení konzoly na trh začalo potýkať s príliš vysokým dopytom, ktorý kvôli nedostatku čipov nebolo a nie je (a ešte nejaký čas nebude) možné zasýtiť.

Konzola PlayStation 5 sa od samého začiatku potýka s nepríjemnými komplikáciami, ktoré výrazne sťažujú zasýtenie vysokého dopytu zo strany spotrebiteľov. Viacerí sa k vytúženej hernej stanici doposiaľ nedostali a vyzerá to, že situácia sa veľmi nezlepší ani v nasledujúcich mesiacoch.

Sony predpokladá, že v období od januára do marca expeduje približne 2 milióny kusov PlayStation 5, píše TechRadar. To sa môže zdať ako vysoké číslo, no zdanie klame. Pre porovnanie, v rovnakom období minulého roku spoločnosť expedovala o 1,3 milióna kusov viac.

Finančný riaditeľ Hiroki Totoki priznal, že dopyt po PlayStation 5 je stále príliš vysoký na to, aby ho firma dokázala zasýtiť. Vinu za aktuálny stav situácie pripisuje nedostatku čipov, ktorý postihol viaceré technologické spoločnosti na globálnej škále. Totoki predpokladá, že kríza bude pokračovať aj v roku 2023. Verí však, že vplyvy pandémie postupne poľavujú.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Google mal v Rusku vyhlásiť bankrot!
Sony PlayStation 5

17,3 milióna kusov PlayStation 5

Aj napriek veľkým problémom sa Sony snaží urobiť čo najviac. Štúdio nedávno prehlásilo, že k 31. decembru 2021 expedovala 17,3 milióna modelov PlayStation 5, čo je veľmi pôsobivé. Stále je to však o 3 milióny menej, než koľko sa za rovnaké časové obdobie podarilo predať PlayStation 4.

PlayStation 5 prišla v nešťastný čas. Sony sa takmer okamžite po uvedení konzoly na trh začalo potýkať s príliš vysokým dopytom, ktorý kvôli nedostatku čipov nebolo a nie je (a ešte nejaký čas nebude) možné zasýtiť. Hoci je pravda, že sa situácia od novembra 2020, kedy bola konzola uvedená na trh, zlepšila, no stále má veľmi ďaleko od ideálneho stavu.

Dúfajme, že sa situácia po uplynutí nadchádzajúceho kvartálu zmení k lepšiemu.