VIDEO: OnePlus 10 Pro to nevydržal, v teste odolnosti sa zlomil takmer na polovicu

Pri následnom prieskume YouTuber zistil, že 5 000 mAh batéria rozdelená na dva oddelené články sa tiahne pozdĺž zariadenia. Miesto zlomu sa nachádzalo tesne nad jedným z nich.

OnePlus začiatkom v januári predstavil prvého reprezentanta svojich tohtoročných vlajkových lodí, model OnePlus 10 Pro. Zatiaľ je dostupný len na území Číny, avšak naplánovaný je aj príchod do ďalších krajín. Podľa nedávnej správy od 91Mobiles sa tak môže stať niekedy v polovici marca. Zatiaľ však nie je isté, či pôjde o globálny debut.

OnePlus 10 Pro ponúka všetko, čo sa od aktuálnej vlajkovej lode očakáva. Prednú stranu pokrýva kvalitný AMOLED displej s rozlíšením QHD+, o pohon sa stará špičkový Snapdragon 8 Gen 1, pričom rolu pamätí obsadili 12 GB RAM (LPDDR5) a 128/256 GB ROM (UFS 3.1). Výrobca nevynechal ani objemnú batériu s kapacitou 5 000 mAh a podporou pre 80 W drôtové či 50 W bezdrôtové nabíjanie.

Žiaľ, nie je dokonalý, čo dokazuje nové video od známeho YouTubera JerryRigEverything. Ten sa počas vyše 10 minút venoval odolnosti konštrukcie zariadenia. Čo zistil? Nič potešujúce. Po vyvinutí nátlaku na displej sa popri hliníkovom ráme začali objavovať výrazné praskliny. Telefón však bol stále funkčný.

TIP REDAKCIE
Lacnejšie to nejde: Originálna licencia Windows 11 za 11 eur, Office 2021 už len za 29,99 eur!

Horšie to bolo pri následnom zatlačení na zadnú stranu, kedy sa smartfón zlomil takmer na polovicu. O novinke informuje server Android Authority.

Pri následnom prieskume YouTuber zistil, že 5 000 mAh batéria rozdelená na dva oddelené články sa tiahne pozdĺž zariadenia. Miesto zlomu sa nachádzalo tesne nad jedným z nich, čo naznačuje, že práve toto umiestnenie mohlo sčasti spôsobiť fatálne zlyhanie.

OnePlus sa v poslednom období značne zmenil. Skončil s rozhraním OxygenOS a dokonca upustil aj od pomerne populárneho radu OnePlus T. V kurióznych rozhodnutiach pritom pokračuje aj tento rok. Namiesto toho, aby najskôr vydal štandardný a až potom vylepšený model (alebo ich vydal súčasne), urobil presne naopak. Prečo? Môžeme len hádať.