Bethesda Launcher končí, štúdio v apríli začne prenášať svoje tituly na Steam

Hráči o nič neprídu. Hry si len budú spúšťať z inej platformy.

Herné štúdio Bethesda sa po 6 rokoch chystá ukončiť prevádzku programu Bethesda Launcher, prostredníctvom ktorého ponúkala hráčom rýchly a pohodlný prístup ku svojim titulom. Služba by mala byť podľa oficiálnej správy odstavená neskôr tohto roku.

Čo bude nasledovať? Žiadny strach, o svoje hry neprídete. Všetky totiž štúdio presunie na platformu Steam, informuje server Polygon. Proces migrácie sa bude vzťahovať na kompletnú hernú knižnicu aj peňaženku s uschovanými finančnými prostriedkami. Kontá Bethesda.net však ostanú aj naďalej aktívne. Niektoré hry si ho budú môcť vyžadovať kvôli prístupu k uloženým súborom či módom.

Presun hier na Steam by mal odštarovať na začiatku apríla. Možnosť spúšťania hier prostredníctvom Bethesda Launcher bude odstránená niekedy v priebehu mája, čiže o približne mesiac neskôr. Jednoducho povedané, hráči o nič neprídu. Hry si len budú spúšťať z inej platformy. Na Steam sa prenesú aj uložené súbory, kozmetické úpravy či herné meny titulu Fallout 76.

TIP REDAKCIE
Gigantický útok: Ruský RuTube napadli hackeri a vymazali, čo sa len dalo

Bethesda ďalej na svojom webe informuje, že hry nebude možné preniesť na iné platformy ako Steam. Tí, ktorí uvažovali o migrácii na PlayStation či Xbox, tak majú smolu. A čo zoznam priateľov? Áno, štúdio do celého procesu zahrnulo aj túto kľúčovú časť.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať