Obzeráte sa po Macu? Chvíľu vydržte, Apple má v marci predstaviť hneď 3 nové modely

Hlavná šou sa však uskutoční až na jeseň, kedy nám budú odhalené ďalšie notebooky/PC a taktiež rad smartfónov iPhone 14.

Ak rozmýšľate nad kúpou nového Macu, skúste ešte chvíľu počkať. Apple má totiž 8. marca usporiadať svoje jarné podujatie, počas ktorého má okrem iPhone SE a iPad Air predstaviť hneď tri čerstvé modely vysoko výkonných PC.

Jedným z chystaných zariadení má byť 27-palcový iMac Pro vybavený čipsetmi M1 Max a M1 Pro. Ďalej údajne chystá aj 13-palcový model MacBook Pro, ktorý taktiež poženie dvojica špičkových procesorov.

To ale zrejme nie je všetko. Ako píše server Pocketnow, Apple si pomerne tesne pred jarným podujatím nechal registrovať nie dva, ale tri nové modely Mac, konkrétne pod označeniami A2615, A2686 a A2681.

Podrobnejšie detaily týkajúce sa nových zariadení nám zatiaľ nie sú známe. Podľa všetkého však pôjde o dva stolné PC a jeden notebook, ktorého úlohu má zohrať už spomenutý MacBook Pro. Tretím členom môže byť nový Mac mini.

TIP REDAKCIE
HISTORICKÝ OKAMIH: Tesla v sebe ponesie kus Slovenska. Hella začína dodávať kľúčový komponent!

Ako to vyzerá s AR/VR headsetom?

Sme zvedaví, čo všetko Apple na začiatok marca chystá. Nie je vylúčené, že okrem uvedených produktov ukáže aj svoj vôbec prvý AR/VR headset, hoci sa do predaja môže dostať až v priebehu budúceho roku. Nepôjde pritom o žiadny lacný špás, podľa Marka Gurmana z Bloomberg sa cena headsetu môže pohybovať od 2 000 dolárov vyššie.

Existujú však aj tvrdenia, podľa ktorých sa headset ešte viac oneskorí. Apple má vraj problémy s odvádzaním tepla, ktorého príčinou má byť vysoko výkonný procesor. Nedostatkami vraj majú trpieť aj snímače a softvér, informuje MacRumors.

Hlavná šou sa však uskutoční až na jeseň, kedy nám budú odhalené ďalšie notebooky/PC a taktiež rad smartfónov iPhone 14, z ktorého dva výkonnejšie varianty údajne ponúknu pilulkový výrez a kvalitnejšie fotoaparáty. Hlavnú úlohu vraj zohrá 48 Mpx snímač obrazu.