expert raw

Aplikácia Expert RAW bude dostupná pre ďalšie smartfóny Samsung

Profi nástroj pre fanúšikov mobilnej fotografie.

Vlani v novembri Samsung vydal beta verziu aplikácie Expert RAW, vďaka ktorej môžu nadšenci mobilnej fotografie vyťažiť zo svojho vlajkového smartfónu maximum. Momentálne sa dá nainštalovať iba do zariadení Galaxy S21 Ultra a Galaxy S22 Ultra, to sa však čoskoro zmení.

Aplikácia Expert RAW je akousi nadstavbou profesionálneho režimu snímania, obsahuje pár špecifických funkcií navyše. Okrem hlavného a ultraširokého fotoaparátu si rozumie aj s teleobjektívmi smartfónov Galaxy S21 Ultra a Galaxy S22 Ultra s 3x a 10x priblížením.

Okrem toho podporuje viacvrstvové snímanie HDR, dokáže kombinovať údaje z viacerých snímačov pre ešte lepšie fotky v zlých svetelných podmienkach a umožňuje ukladať zhotovené zábery vo formátoch Lossless JPG a 16-bitovom DNG RAW.

Samozrejme, v aplikácii Expert RAW si môže používateľ manuálne nastaviť všetky hodnoty expozície, od citlivosti na svetlo cez rýchlosť uzávierky až po vyváženie bielej a podobne.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6a OFICIÁLNE: Smartfón, ktorý šetrí s rozumom
expert raw
Foto: Tron/Twitter

Aplikácia Expert RAW bude oficiálne sprístupnená v stabilnej verzii 25. februára 2022. Potvrdil do moderátor juhokórejského komunitného fóra Samsung, ako si všimol server TizenHelp.

Moderátor taktiež potvrdil, že sa bude dať táto aplikácia nainštalovať do viacerých zariadení Samsung. Zoznam konkrétnych modelov výrobca zverejní neskôr, no už teraz vieme, že pôjde iba o tie najlepšie smartfóny od Samsungu.

Do tejto skupiny zariadení by sme mohli zaradiť Galaxy S22 a Galaxy S22+, ako aj vlaňajší Galaxy S21 a Galaxy S21+. Teoreticky môže aplikácia pricestovať aj do skladacích smartfónov Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3.

Na záver dodáme, že aplikácia Expert RAW nesídli v obchode Play, nadšenci ju musia hľadať v aplikačnom obchode Samsungu v Galaxy Store.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať