samsung

Namiesto PIN kódu odtlačok prsta: Samsung vylepšuje platobné karty

Karty so snímačom odtlačkov nie sú novinkou. Samsung ale dokázal všetko potrebné natlačiť do jedného čipu.

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila nový typ integrovaného obvodu, ktorý spraví platobné karty bezpečnejšími a ľahšie použiteľnými. Podarilo sa mu do jedného celku spojiť snímač odtlačkov prstov, procesor a bezpečnostnú jednotku.

Čip označený ako S3B512C spĺňa náročné kritériá na bezpečnosť. Je v súlade s najnovšími bezpečnostnými štandardmi CC EAL 6+, ako aj požiadavkami známeho vydavateľa platobných kariet MasterCard.

Platobná karta vybavená takýmto čipom odolá pokusom o prelomenie. Umelý prst s falošným odtlačkom prsta akceptovať nebude. Rovnako odpadá potreba zadávania PIN kódu. Transakciu držiteľ jednoducho potvrdí priložením svojho prsta.

Aj keď je riešenie primárne určené pre platobné karty, uplatnenie tiež môže nájsť v identifikačných preukazoch v zamestnaní alebo v študentských preukazoch. Samsung už vlani oznámil, že na karte s čítačkou pracuje, a to v kooperácii s firmou MasterCard.

samsung
Foto: Samsung

V tom čase uviedol, že technológiu postaví na novej súprave integrovaných obvodov z polovodičovej divízie Samsung LSI. Vyzerá to, že čip S3B512C je tým, o čom Samsung v minulom roku hovoril.

TIP REDAKCIE
Sezóna kolobežiek naplno začala: Po zrážke auta a kolobežky zomrel 57-ročný Slovák

Dnes sa dá v obchodoch platiť rôznymi spôsobmi. Okrem hotovosti to ide aj cez hodinky alebo smartfón. Platobné karty sú a asi ešte dlho budú predstavovať kľúčový spôsob, ako za tovar či služby zaplatiť.

Žiaľ, takúto pokrokovú platobnú kartu si vo svojej banke zatiaľ pýtať nemusíte. Samsung vo správe neuvádza žiadne informácie o trhovej dostupnosti, vydavateľoch alebo bankách, ktoré by mohli kartu svojim zákazníkom ponúknuť.