Gmail v prostredí Google Play Store dosiahol 10 miliárd stiahnutí

Gmail si za svoje dlhé roky pôsobenia prešiel mnohými zmenami, väčšími i menšími. Spočiatku slúžil len na prijímanie a odosielanie e-mailov. Dnes slúži ako virtuálne pracovné miesto.

Jedna z najvyužívanejších e-mailových schránok, Gmail, dosiahla ďalší dôležitý míľnik. Aplikácia v prostredí obchodu Play Store od Google prekonala hranicu 10 miliárd stiahnutí. To je približne o 2,25 miliardy viac než počet všetkých ľudí na Zemi. O téme píše server 9to5Google.

Aplikáciu Gmail má vo svojom smartfóne azda každý, pričom v Android zariadeniach býva poväčšine už predinštalovaná. História tejto služby sa datuje ešte do apríla roku 2004. Prišla teda ešte pred vôbec prvou verziou OS Android (1.0). Tá debutovala 23. septembra 2008. Gmail tak bol pevnou súčasťou operačného systému už od samého začiatku.

Gmail používa v priemere každý piaty človek

O ohromnej popularite e-mailovej služby nesvedčí len počet stiahnutí v App Store. Dokazuje ju aj počet aktívnych užívateľov, ktorý mal v roku 2020 prekročiť hranicu 1,8 miliardy. To znamená, že Gmail používa v priemere každý piaty človek na Zemi.

TIP REDAKCIE
Nová platforma R4U inovuje realitný trh! Prináša množstvo praktických funkcií, vrátane interaktívnej mapky
FOTO: Daily Express

Gmail si za svoje dlhé roky pôsobenia prešiel mnohými zmenami, väčšími i menšími. Spočiatku slúžil len na prijímanie a odosielanie e-mailov. Dnes slúži ako virtuálne pracovné miesto, kde užívateľ môže rýchlo četovať a realizovať videokonferencie vďaka integrácii služby Meet.

Prečo to trvalo tak dlho?

Je však pomerne prekvapivé, že dosiahnutie tohto míľnika, respektíve 10 miliárd stiahnutí, trvalo tak dlho. Dôvodov pre to môže byť viacero, pričom jedným z nich je nepochybne sprístupnenie odľahčenej verzie v podobe Gmail Go pre slabšie zariadenia, respektíve zariadenia z nižších tried. Taktiež sa nájdu aj ľudia, ktorí preferujú prístup ku svojej e-mailovej schránke prostredníctvom prehliadača.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať