Slováci musia platiť: Zdaňovanie kryptomien na Slovensku suverénne patrí medzi najvyššie v EÚ!

Na Slovensku sa musia platiť dane z kryptomien, ktoré sú v porovnaní s členskými štátmi poriadne vysoké.

Slovensko má vysoké dane z kryptomien. Aj napriek tomu, že kryptomeny sú na Slovensku čoraz populárnejšie, ich zdaňovanie neprechádza tak rýchlymi zmenami, aké by si možno zaslúžili. Je celkom šokujúce, že so zmenami nepočíta ani daňovo-odvodová reforma, informuje RTVS.

Vyššie dane z virtuálnych mien pritom pre štát paradoxne nemusia byť výhodné. Odborníci totiž upozornili na fakt, že čoraz viac ľudí hľadá spôsob, ako dane z kryptomien odvádzať v zahraničí.

bitcoin
Daň zo zisku a odvody do zdravotnej poisťovne z kryptomien robia neatraktívny spôsob zárobku.

Prídete o 39 %

Ak ste šikovní, na kryptomenách môžete zarobiť kľudne tisíce či státisíce eur. Treba si však dávať pozor na to, ako budete postupovať pri výmene kryptomien za eurá. Daň zo zisku totiž predstavuje až 25 % a ďalších 14 % musíte odviesť na zdravotných odvodoch. Celkovo si teda štát môže pripísať až 39 %.

Naopak, medzi najvýhodnejšie krajiny, v ktorých sa oplatí zdaniť príjem z kryptomien patria Portugalsko, Malta, Slovinsko a Nemecko. Slovensko podľa odborníkov stráca konkurenčnú výhodu a prichádza tak o možnosť dostať sa medzi lídrov v tomto segmente.

TIP REDAKCIE
Litva odporučila nepoužívať smartfóny Xiaomi, Nemecko žiadne problémy nenašlo

Total
33
Zdieľaní
Total
33
Zdieľať