Samsung zamakal, tržby v roku 2021 prekročili hranicu 200 miliárd €!

Samsung vo svojej tlačovej správe uvádza, že hlavnými ťahúňmi rekordných hodnôt boli čipy, prémiové skladacie smartfóny a doplnky pre ekosystém.

Samsung dosiahol v poslednom, respektíve štvrtom šťvrťroku 2021, rekordné finančné výsledky. Podelil sa o ne prostredníctvom správy, ktorú možno nájsť na oficiálnych stránkach Samsung Newsroom.

Juhokórejská spoločnosť mala počas posledného kvartálu vykazovať tržby vo výške 76,57 bilióna juhokórejských wonov, čo v prepočte vychádza na približne 56,9 miliardy eur, pričom prevádzkový zisk mal činiť 13,87 bilióna juhokórejských wonov, čiže zhruba 10,3 miliardy eur.

Pre Samsung išlo o bohaté tri mesiace. Tržby boli oproti Q4 2020 vyššie o až 24 %. No na druhú stranu, prevádzkový zisk v porovnaní s Q3 2021 mierne klesol, pričom dôvodom majú byť špeciálne odmeny, ktoré sú koncom roka vyplácané zamestnancom. Čistý zisk spoločnosti dosiahol v poslednom kvartáli hodnotu 10,8 bilióna KRW, teda okolo 8 miliárd eur.

Čo sa týka výkonu za celý rok, tržby Samsungu dosiahli historické maximum, konkrétne 279,6 bilióna KRW, v prepočte až 208 miliárd eur, píše SamMobile.

TIP REDAKCIE
Vyhraj 2x fantastický projektor Samsung The Freestyle: Stačí pozerať livestream Futurestore!

Ťahúňmi boli čipsety a skladacie smartfóny

Samsung vo svojej tlačovej správe uvádza, že hlavnými ťahúňmi rekordných hodnôt boli čipy, prémiové skladacie smartfóny a doplnky pre ekosystém. Darilo sa však aj domácim spotrebičom či televízorom. Výrobca ďalej povedal, že tento rok začne s veľkovýrobou prvej generácie 3 nm GAA čipsetov.