Mortal Kombat 12? Legendárna herná sága sa zrejme dočká nového rozšírenia

Ak sa NetherRealm stále drží svojho zaužívaného rozvrhu, možno očakávať, že Mortal Kombat 12 dorazí niekedy počas budúceho roka.

Herné štúdio NetherRealm Studios možno chystá nové rozšírenie legendárnej hernej ságy Mortal Kombat. Na jeho možnú prípravu poukázal riaditeľ výroby, Jonathan Andersen. O téme informuje server TechRadar.

Andersen však na možný vývoj Mortal Kombat 12 nepoukázal zámerne. Na Twitteri zverejnil (teraz už vymazanú) fotografiu, ktorá zachytáva pracovný stôl plný obrázkov starších rozšírení hernej série či dokonca aj herných automatov. Bystré oči niektorých sledovateľov sa však zamerali na jeden z monitorov, na ktorom sa mihá súbor s názvom “MK12_Mast…”. Celé znenie názvu síce nepoznáme, no môže ísť o dôkaz, že herné štúdio skutočne chystá nový Mortal Kombat.

Každé 4 roky

Hoci mnohí predpokladajú, že Andersen názov súboru nezverejnil úmyselne, nájdu sa aj takí, ktorí veria v presný opak. Jednotlivé tituly série Mortal Kombat vychádzajú približne každé štyri roky. Mortal Kombat 11, zatiaľ najnovší diel, vyšiel v roku 2019, štyri roky po Mortal Kombat 10, ktorý vyšiel štyri roky po Mortal Kombat 9. Teraz máme 2022, tri roky od posledného rozšírenia, a teda je vysoko pravdepodobné, že nadchádzajúci kúsok je už v štádiu intenzívnej prípravy.

TIP REDAKCIE
HiFuture FlyBuds Pro: Kvalitné bezdrôtové slúchadlá s atraktívnym dizajnom a fantastickou zľavou!

Otázok je mnoho, odpovedí zase príliš málo. Ak sa ale NetherRealm stále drží svojho zaužívaného rozvrhu, možno očakávať, že Mortal Kombat 12 dorazí niekedy počas budúceho roka.