POZOR: Najväčšia banka na Slovensku hlási poplach. Šíri sa mimoriadne nebezpečná SMS!

Slovenská sporiteľňa upozorňuje na mimoriadne nebezpečnú SMS správu, ktorú môže dostať každé slovenské číslo.

Rok 2022 sa bude s najväčšou pravdepodobnosťou niesť v mene digitálnych nebezpečenstiev hlavne vo forme podvodných SMS správ. Tak, ako sme uzatvorili rok 2021, sa totiž začal aj aktuálny rok. Máme tým na mysli neutíchajúce snahy podvodníkov zbohatnúť na nepozornosti ľudí na Slovensku.

Najnovším počinom je SMS správa, ktorá zneužíva dobré obchodné meno najväčšej banky na Slovensku, Slovenskej sporiteľne. Tá konanie podvodníkov okamžite nahlásila na príslušné úrady a zákazníkom odporúča maximálnu ostražitosť.

Zamieša sa medzi skutočné SMS

No a ako takáto SMS správa vyzerá? Vďaka čitateľke Diane máme k dispozícii screenshot. Ako môžete vidieť, menej pozorný zákazník si môže myslieť, že správa skutočne pochádza od Slovenskej sporiteľne. Bohužiaľ, realita je však taká, že na druhej strane na vás bude čakať falošná webová stránka pripomínajúca internet banking SLSP.

Podvodníci takýmto spôsobom vedia získať prístup k prístupovým údajom k internetovému bankovníctvu nič netušiacich osôb. Ak sa im to podarí, je len otázkou času, kedy dôjde k prevodu peňazí alebo zakúpenie kryptomien. Je pritom dlhšie známe, že polícia má s pátraním po vinníkoch veľký problém a často sa im to nedarí.

TIP REDAKCIE
Je to tu! Google si od Apple „požičia“ extrémne praktickú funkciu, ktorou sa majitelia iPhonov chvália roky!
Podvodná SMS
Zdroj: čitateľka Diana

V prípade SMS správy ide o podvod. Veľmi nás mrzí, že vplyvom nastavení telekomunikačných sietí sa môžu takéto podvodné správy objaviť priamo vo vlákne SMS správ, ktoré skutočne odosiela banka. Hneď, ako sme tieto správy zaregistrovali sme danú webovú stránku nahlásili ako phishing, na čo upozorňujeme aj všetkých klientov i neklientov, ktorí nás kontaktujú.

Klientov upozorňujeme a žiadame, aby sa odkaz neklikali a v žiadnom prípade neprezradili svoje údaje o platobnej karte, prihlasovacie údaje do internet bankingu či iné citlivé dáta. Ak si klienti nie sú istí dôveryhodnosťou SMS správy, ktorú dostali, môžu sa obrátiť na naše Klientske centrum alebo ktorúkoľvek z našich pobočiek,“ radí všetkým čitateľom TECHBYTE Marta Cesnaková, hovorkyňa Slovenskej pošty.

Vzhľadom na to, že táto SMS správa prišla čitateľke Diane, ktorá nie je zákazníčkou Slovenskej sporiteľne, vedela rýchlo rozpoznať, že ide o podvod. Ak sa však takáto SMS správa zamieša medzi SMS-ky skutočne pochádzajúce od SLSP, môže sa stať, že sa nechá nachytať väčší počet ľudí.

Dávajte si preto veľký pozor a dajte o tom vedieť aj vašim známym.