Battlefield 2042 je obrovským sklamaním: Titul môže prejsť na bezplatný model

Ťažko v týchto okamihoch povedať, ako celá situácia dopadne. Dalšou otázkou je, či by v prípade, keby titul skutočne prešiel na bezplatný model, štúdio vrátilo peniaze tým, ktorí si hru zakúpili predtým.

Battlefield 2042, najnovšie rozšírenie celosvetovo obľúbenej FPS ságy, údajne nie je takým hitom, v aký herné štúdio EA dúfalo. Tom Henderson, osoba známa pre svoje pomerne úspešné predpovede z herného sveta, predpokladá, že kvôli slabému výkonu nového titulu vývojári uvažujú aj nad prechodom na bezplatný model.

Henderson konkrétne neuvádza, že Battlefield 2042 v blízkom období určite prejde na bezplatný model, avšak má to byť jedna z možností. Svojich sledovateľov na Twitteri požiadal, aby mu dali trochu viac času na zistenie konkrétnejších informácií. Aj v týchto okamihoch má konzultovať s rôznymi právnikmi, analytikmi aj vývojármi.

Ťažko tak v týchto okamihoch povedať, ako celá situácia dopadne. Dalšou otázkou je, či by v prípade, keby titul skutočne prešiel na bezplatný model, štúdio vrátilo peniaze tým, ktorí si hru zakúpili predtým.

TIP REDAKCIE
RTX 4000: Nová generácia grafík príde skôr. V prvých PC sa môžu objaviť už v júli

Battlefield 2042 vyšiel koncom novembra minulého roku, čo znamená, že na trhu je len niečo okolo dvoch mesiacov. Aj to je však dostatok času na to, aby vývojári vedeli posúdiť, či je ich výtvor úspešný alebo nie. V tomto prípade je žiaľ odpoveď skôr negatívna, aspoň sa zdá. Aktuálne je titul dostupný na platformách PC, Xbox One, Series X/S a PlayStation 4/5. Zakúpiť ho možno za cenu v rozmedzí od 30 do cca 70 eur.