Huawei to nevzdáva: Možný dizajn Mate 50 ukazuje vznik fotomonštra!

Špekuluje sa, že Mate 50 sa bude predávať v dvoch variantoch odlišujúcich sa procesormi, podobne ako smartfóny Galaxy od Samsungu.

Hoci to Huawei posledné roky nemá ľahké, nevzdáva sa, a to ani čo sa týka smartfónov. Ako iste viete, v roku 2019 boli na adresu čínskej spoločnosti uvalené drastické sankcie, konkrétne od USA, ktoré ju odstrihli od amerických dodávateľov. Inými slovami, jej smartfóny sa pre väčšinu sveta stali “nepoužiteľnými”. Absenciu služieb Google dokáže skutočne tolerovať len málokto.

Huawei sa postupne vytratil z rebríčku najvplyvnejších výrobcov smartfónov, a to dokonca aj v rámci domáceho trhu. Stále však aj napriek silnému protivetru pokračuje ďalej. Jeho najaktuálnejšími zariadeniami sú Huawei P50 Pro a P50 Pocket, ktoré sa dostávajú aj do Európy. Ich cena však rozhodne nie je nízka.

Huawei Mate 50: Ako môže vyzerať?

A pri tých to nekončí. Huawei vraj tento rok plánuje predstaviť aj model Mate 50, ktorého potenciálny vizuál nám približuje server Equalleaks.

TIP REDAKCIE
Na Slovensko prichádza nový hráč: Značka TECNO zamieša kartami v strednej triede

Huawei Mate 50 si osvojí (takmer) tradičné charakteristiky. V prípade prednej strany sa môžeme tešiť na tenké rámiky ohraničujúce po bokoch pretekajúci displej a taktiež na selfie fotoaparát umiestnený v tmavom kruhovom výreze. Pre porovnanie, Huawei Mate 40 vyzeral veľmi podobne, avšak ponúkal pilulkový výrez, nie kruhový.

Zadná strana vám zrejme bude o čosi známejšia. Opäť máme rátať s obrovským okrúhlym foto modulom, ktorý bude domovom pre tri snímače a dve LED svietidlá.

Doraziť má v dvoch várkach

Čo sa týka interiéru, špekuluje sa, že Mate 50 sa bude predávať v dvoch variantoch odlišujúcich sa procesormi, podobne ako smartfóny Galaxy od Samsungu. Spočiatku bude určitý objem kusov poháňať vlastný vlajkový čip spoločnosti Huawei, konkrétne Kirin 9000. Neskôr, hoci presný časový údaj nepoznáme, vraj bude tento procesor zamenený za Snapdragon 8 Gen 1.