honor

Honor Magic V: Na povrch sa dostávajú podrobnosti o displejoch a fotoaparáte

Čínska značka Honor za skladacou konkurenciou zaostávať nechce. V priebehu tohto mesiaca potvrdila, že pripravuje smartfón s ohybným displejom a označením Honor Magic V.

Vzhľad zariadenia Honor Magic V spoločnosť najskôr ukázala, alebo skôr naznačila, prostredníctvom jedného obrázka. Neskôr zverejnila video, ktoré toho o konštrukčnom riešení prezrádza trochu viac.

Stále je to málo, no vieme aspoň, že si smartfón osvojí prevedenie typické pre zariadenia Galaxy Z Fold 3 či Huawei Mate X2. Prvý pohľad na špecifikácie prináša čínsky informátor Digital Chat Station, ako informuje server Playfuldroid.

honor magic V
Foto: Honor

Vnútorný rozkladací displej má hyzdiť otvor s kamerou, ktorý výrobca umiestni do pravého horného rohu zobrazovacieho panela. Vonkajší displej na tom bude podobne, no jeho fotoaparát sa usídli v priestrele umiestnenom na stred pod horným okrajom.

Obe obrazovky budú podporovať vysokú frekvenciu obnovovania obrazu. Jedna si osvojí 90 Hz, druhá 120 Hz frekvenciu. Nie je jasné, ako si ich podelia. Vyššie číslo by mohlo patriť rozmernejšiemu flexibilnému displeju.

honor magic V
Foto: Honor

Vonkajší panel by mal mať uhlopriečku 6,5 palca, ten vnútorný zase, po roztvorení, 8-palcovú uhlopriečku. Rozlíšenie a ďalšie súvisiace vlastnosti zatiaľ nepoznáme. To platí aj o kapacite batérie, podľa všetkého ale bude podporovať 66 W nabíjanie.

TIP REDAKCIE
Cybertruck tento rok nepríde: Tesla má spustiť výrobu začiatkom 2023

Náročnejším zákazníkom by mal vyhovieť aj hlavný fotoaparát. Dostane rozlíšenie 50 Mpx, pravdepodobne pôjde o jeden z lepších a väčších snímačov od Sony, na ktorý sa bude v budúcom roku spoliehať viacero popredných smartfónov.

Honor Magic V môže byť prvým skladacím smartfónom s najvýkonnejším čipsetom od Qualcommu, typom Snapdragon 8 Gen 1. Android 12 bude samozrejmosťou. Novinka absolvuje premiéru na čínskom trhu (zrejme už v januári), kde sa vzápätí začne predávať.

Skladačka od Honoru by sa mohla uchytiť aj na medzinárodnom trhu. Už bývalá dcérska značka Huawei sa po osamostatnení vymanila z obchodných sankcií americkej vlády, čo jej umožňuje využívať aplikácie a služby od Google.

Tie sú pre (nielen) európskych spotrebiteľov dôležité. Od doby, kedy ich Huawei používať nemôže, jeho podiel na trhu so smartfónmi klesá. Zákazníci sa rozutekali ku konkurencii, najmä k Xiaomi, ale i k Samsungu.

Aktuálna cena modelu HONOR 50

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať