Google chystá nečakané prekvapenie: Ich skladací smartfón údajne môže byť lacnejší ako Galaxy Z Fold 3!

V prepočte sa môže skladací Pixel začať predávať za cenu okolo 1 499 eur.

Google v rámci smartfónov zrejme neostane len pri tradičnom formáte. Má totiž chystať skladací smartfón, ktorý by mohol uzrieť svetlo sveta už v priebehu tohto roku. A to nie je jediná skvelá správa na túto tému.

Ako píše server Android Authority s odvolaním sa na 9to5Google, prvý skladací smartfón značky Pixel môže debutovať za cenu približne 1 399 dolárov, čo je o približne 400 dolárov menej, než za koľko debutoval Galaxy Z Fold 3 od spoločnosti Samsung. V prepočte sa tak môže skladací Pixel začať predávať za cenu okolo 1 499 eur.

Je to veľa? To záleží od uhla pohľadu. Skladacie smartfóny vyžadujú náročnejšiu technológiu a dlhšiu prípravu, čo sa pochopiteľne odráža na vyššej maloobchodnej cene. Väčšina bežných užívateľov však necíti potrebu mať k dispozícii vreckový tablet, a tak sa radšej obracajú na tradičný formát, ktorý je oveľa lacnejší (až na pár výnimiek).

TIP REDAKCIE
Netflix zamestnancom: Ak s nami nesúhlasíte, tam sú dvere. Musk firme tlieska

Treba poznamenať, že Google zatiaľ oficiálne nepotvrdil existenciu svojho skladacieho smartfónu, a teda sa o ňom dozvedáme prostredníctvom vedľajších zdrojov, ktoré sa môžu mýliť. Mnoho iných značiek však už predstavilo aj viac ako jednu skladačku, pričom predpokladáme, že Google nebude chcieť priveľmi zaostávať.