Motorola G100

Google vyrába novú miniaplikáciu: Ukáže, koľko času trávime so smartfónom

Rozšírenie pre nástroj digitálnej rovnováhy.

Miniaplikácie (widgety) sú šikovným doplnkom domácej obrazovky smartfónu alebo tabletu. Vďaka nim môžeme mať priamo pred očami dôležité informácie bez toho, aby sme museli otvárať „veľkú“ aplikáciu.

Za najpoužívanejšie miniaplikácie môžeme považovať tie, ktoré zobrazujú informácie o počasí, čas, udalosti z kalendára a podobne. Google v decembri vydal nové widgety pre aplikácie YouTube Music a Fotky. Chystá však ešte jeden. Taký, ktorý ukáže, ako veľmi sme závislí na smartfónoch.

Miniaplikácia zo súdka digitálnej rovnováhy priamo na domácej obrazovke predostrie, koľko času používateľ v daný deň strávil pozeraním na obrazovku smartfónu. Okrem toho prezradí, ktoré aplikácie z jeho pozornosti ukrojili najviac. Zobrazí tri aktuálne najpoužívanejšie aplikácie.

google
Foto: 9to5google

Widget ešte oficiálne neexistuje. Že ho ale Google vyvíja, odhalil server 9to5google, zmienky o ňom našiel v zdrojovom kóde najnovšej verzie aplikácie Digital Wellbeing. Dobrou správou je, že by mala byť miniaplikácia určená pre všetky Android smartfóny, nielen pre sériu Pixel.

TIP REDAKCIE
Začal sa šíriť nový typ kliešťa: Jedno uhryznutie spôsobuje alergiu na mäso

Hoci ide o drobnosť, miniaplikácia digitálnej rovnováhy môže mať zmysel. Podľa výročnej správy analytickej platformy App Annie sme v roku 2021 strávili používaním aplikácií rekordné množstvo času, až takmer tretinu z bdelého dňa.

Na smartfónoch sme tak čoraz závislejší. Ak si niekto myslí, že svoje mobilné zariadenie používa v zdravej miere, widget ho môže presvedčiť o opaku. Čísla uvidí priamo na displej bez toho, aby musel otvárať aplikáciu Digitálnej rovnováhy.