Už ani v jednom balení: Apple odstraňuje slúchadlá z krabičky aj v poslednej krajine

Je pravda, že absencia nabíjačky a slúchadiel umožňuje výrobcom používať menšie krabičky. To znamená, že sa ich na paletu zmestí oveľa viac, a teda ich nákladné autá aj viac prevezú na jednu otočku.

Apple už nejaký ten čas expeduje svoje smarfóny v malých krabičkách, ktoré neobsahujú ani slúchadlá, ani adaptér. Nie v každej krajine však v rámci balenia platila rovnaká politika. Napríklad takí Francúzi si v krabičkách od nového smartfónu iPhone ešte stále mohlii nachádzať staré známé EarPods. Až dodnes.

Odľahčenie balenia napokon predsa len postihlo aj túto západoeurópsku krajinu, a to práve dnes, 24. januára, píše server MacRumors. Apple doposiaľ nemohol vo Francúzsku odstrániť slúchadlá z krabičky kvôli zákonu, ktorý prikazoval prítomnosť tohto doplnku. Zákon si však nedávno prešiel úpravou, aby podporoval redukciu negatívneho vplyvu digitálnych zariadení na životné prostredie, čo dalo americkému gigantovi zelenú.

Rozhodnutie odstrániť z krabičky slúchadlá a nabíjací adaptér sa zoficiálnilo pri debute iPhone 12 v roku 2020. Ako dôvod bolo udané šetrenie životného prostredia obmedzením prebytočného digitálneho odpadu. Väčšina zákazníkov už predsa nabíjačky má, tak na čo im tlačiť ďalšie?

Z tohto rozhodnutia si robilo žarty viacero konkurenčných spoločností vrátane Samsungu, ktorý napokon spravil to isté. Podobne na tom bolo aj čínske Xiaomi, no to aspoň stále ponúka nabíjačku ako bezplatný doplnok, ak si ho pri kúpe smartfónu vyžiadate.

Apple EarPods
Apple EarPods

Pre a proti

Čo sa týka slúchadiel v balení, je pravda, že tie využíval skutočne málokto. Adaptér je však trochu iný príbeh. Maximálne rýchlosti nabíjania sú každým rokom vyššie, no aby sme si mohli vychutnať výhody týchto pokrokov, potrebujeme stále výkonnejšie nabíjačky. A keď nám ich výrobcovia nedajú, musíme si ju kúpiť sami, čo vlastne absolútne demoluje pôvodný zámer.

TIP REDAKCIE
Je to tu! Google si od Apple „požičia“ extrémne praktickú funkciu, ktorou sa majitelia iPhonov chvália roky!

Na druhú stranu, je pravda, že absencia nabíjačky a slúchadiel umožňuje výrobcom používať menšie krabičky. To znamená, že sa ich na paletu zmestí oveľa viac, a teda ich nákladné autá aj viac prevezú na jednu otočku. Je tak vyžadovaných menej prepravných vozidiel, čo znižuje emisie, čo šetrí životné prostredie.

Aký je váš pohľad na ochudobnené krabičky? Prekážajú vám tenšie balenia, alebo sa stotožňujete s názormi spoločností?

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať