xiaomi watch S1

Xiaomi Watch S1: Novinka so zafírovým sklom a 12-dňovou výdržou

Okrem elegantných hodiniek si čínsky výrobca pripravil aj bezdrôtové slúchadlá Buds 3.

Spoločnosť Xiaomi popri vlajkových smartfónoch Xiaomi 12, 12 Pro a 12X predstavila aj nové inteligentné hodinky a plne bezdrôtové slúchadlá. Model Watch S1 sú doposiaľ najlepšími hodinkami od Xiaomi.

Xiaomi Watch S1 v oblasti dizajnu neexperimentujú. Máme tu teda klasický okrúhly tvar s dvojicou postranných tlačidiel, ktorý pripomína klasické analógové hodinky.

Puzdro hodiniek je vyrobené z korózii odolnej ušľachtilej ocele, displej pred škrabancami zase chráni tvrdé zafírové sklo. Ak si k tomu zákazník vyberie remienok z kože v hnedej, čiernej alebo modrej farbe, na zápästí sa mu bude vynímať reprezentatívny kus elektroniky.

xiaomi watch S1
Foto: Xiaomi

Zobrazovanie času a ďalších údajov má na starosti 1,43-palcový AMOLED displej s rozlíšením 466 x 466 pixelov. Hodinky sú vodotesné podľa normy 5ATM. Spojiť sa dajú s Android (od verzie 6.0) a iOS smartfónmi (od verzie 10.0).

Modelu Xiaomi Watch S1 nechýba WiFi ani NFC čip pre bezkontaktné platby. Prítomný je tiež reproduktor a mikrofón, ktorý môže nositeľ využiť na hlasové hovory prostredníctvom pripojeného smartfónu.

Zdravotno-športovú stránku veci zastrešuje 117 rozličných tréningových režimov, snímač srdcového tepu a nasýtenia krvi kyslíkom, či monitorovanie kvality spánku. Výrobca spomenul nepretržité sledovanie a vyhodnocovanie aspektov zdravia, podrobnejšie informácie ale neuviedol.

xiaomi watch S1
Foto: Xiaomi

Xiaomi v hodinkách používa vlastný operačný systém podobne ako Huawei (Harmony OS 2). Dostupnosť niektorých funkcií a najmä aplikácií tak bude v porovnaní s univerzálnejším Wear OS 3 od Google obmedzená.

Komu však bude základná výbava stačiť, vďaka menej náročnému operačnému systému dostane až 12 dní výdrže na jedno nabitie v kombinovanom režime používania (šport/bežné nosenie). Integrovaný akumulátor má kapacitu 470 mAh. Hodinky sú dodávané s bezdrôtovou nabíjačkou.

TIP REDAKCIE
Exynos 2200 oficiálne: Nový čipset od Samsungu s GPU AMD RDNA 2
xiaomi watch S1
Foto: Xiaomi

Cena hodiniek Watch S1 nie je vôbec vysoká, ak by sme zostali na čínskom trhu, kde sa začnú predávať 31. decembra 2021. Medzinárodná dostupnosť ohlásená nebola. Necelých 150 eur stojí verzia s remienkom z gumy, za kožu je potrebné si priplatiť ďalších bezmála 20 eur.

Xiaomi Buds 3

Plne bezdrôtové slúchadlá Xiaomi Buds 3 obsahujú zdvojený dynamický menič sľubujúci kvalitnú reprodukciu zvuku (vraj na štúdiovej úrovni) od tých najnižších po najvyššie frekvencie.

Aktívne potláčanie hluku dokáže eliminovať okolitý ruch až o 40 decibelov. Starajú sa o to tri nezávislé mikrofóny v každom slúchadle. S utesnením tiež pomôže uzavretá konštrukcia slúchadiel so silikónovými štupľami.

xiaomi buds 3
Foto: Xiaomi

ANC funguje v troch režimoch: s miernym, vyváženým a úplným potláčaním hluku. Režim priepustnosti zase umožní počuť okolie (napr. hovorenú reč) bez toho, aby bolo potrebné slúchadlá vytiahnuť z uší. S ovládaním zvuku či prijímaním hovorov pomôžu dotykové gestá.

Xiaomi Buds 3 odolajú vode a prachu podľa normy IP55, k smartfónu sa pripájajú cez Bluetooth 5.2. Dostupná je aj funkcia okamžitého spárovania, rozumie si však iba s vybranými telefónmi Xiaomi.

xiaomi buds 3
Foto: Xiaomi

Kombinovaná výdrž batérie presahuje 32 hodín (nabíjanie v puzdre, USB-C/Qi). Na jeden vrz slúchadlá vydržia reprodukovať hudbu rovných 7 hodín, no s vypnutým potláčaním hluku. S aktívnym ANC sa môže výdrž skrátiť o jednu – dve hodinky, podľa hlasitosti a podmienok.

Rovnako ako Xiaomi Watch S1, aj slúchadlá Buds 3 sa začnú predávať najskôr v Číne, a to po prepočte za asi 63 eur.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať