Xiaomi 12 bude predstavený už onedlho: Pozrite si očakávané špecifikácie a ceny!

a interiéru, rátať máme s bleskovo rýchlym interným úložiskom (UFS 3.1) aj operačnou pamäťou (LPDDR5). Hardvérové špecifikácie zastrešuje 4 500 mAh batéria s podporou pre 67 W drôtové a 30 W bezdrôtové nabíjanie.

Čínske Xiaomi už zajtra, 28. decembra, ukáže svetu prvý model zo svojej novej série vlajkových lodí. Reč je o Xiaomi 12, ktorý by mal (ako vždy) ponúknuť dokonalý kompromis medzi cenou a výbavou. Pre náročnejších užívateľov by mali byť časom k dispozícii vylepšené verzie v podobe Xiaomi 12 Pro a Ultra, pričom tí menej nároční sa budú môcť obrátiť na Xiaomi 12 Lite. Na svoje si pri novej rodinke príde úplne každý.

Prvou hlavnou hviezdou večera bude základný Xiaomi 12, ktorý si v dnešnom článku priblížime o čosi podrobnejšie. Venovať sa pritom budeme nielen špecifikáciám, ale aj cenám.

Xiaomi 12: Očakávaná výbava

Začneme výbavou. Ako píše server GSMArena, Xiaomi 12 by mal byť pokrytý 6,28-palcovým displejom s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a podporou pre HDR10+ či Dolby Vision. Prekvapivo, dočkať sa máme rozlíšenia FHD, ktoré je v dnešnom smartfónovom svete špecifické skôr pre modely strednej až nižšej triedy. Pripomeňme však, že pôjde o pomerne malý panel, kde si menšieho rozlíšenia všimne len málokto.

TIP REDAKCIE
BlackBerry ešte nekončí: Tento rok prinesie na trh 5G smartfón s fyzickou klávesnicou!

Zadnú stranu Xiaomi 12 má obývať 50 Mpx hlavný snímač obrazu o veľkosti 1/1,28 palca s clonou f/1.9 a podporou pre optickú stabilizáciu obrazu. Chýbať nemá ani technológia spájania pixelov. Asistovať mu bude 13 Mpx širokohulý senzor so 123-stupňovým zorným poľom a periskop s podporou pre 3-násobné priblíženie a OIS.

Čo sa týka interiéru, rátať máme s bleskovo rýchlym interným úložiskom (UFS 3.1) aj operačnou pamäťou (LPDDR5). Hardvérové špecifikácie zastrešuje 4 500 mAh batéria s podporou pre 67 W drôtové a 30 W bezdrôtové nabíjanie.

Xiaomi 12: Očakávané ceny

Za základný model v konfigurácii 8/128 GB si údajne zaplatíme okolo 512 €, pričom variant s dvojnásobným množstvom úložiska má vychádzať na zhruba 554 €. Najvyššie prevedenie s 12 GB RAM a 256 GB úložiskom má stáť okolo 609 €. Treba však podotknúť, že uvedené ceny s vysokou pravdepodobnosťou nezahŕňajú DPH.

Aktuálna cena modelu Xiaomi Mi 11

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať