Xiaomi 12 neostane sám: Výrobca okrem vlajkovej lode predstaví aj odľahčený model

aomi sa má taktiež chystať na predstavenie novej verzie rozhrania MIUI, konkrétne MIUI 13. Stať by sa tak malo 16. decembra.

Xiaomi to v decembri roztočí naplno. Okrem vlajkového modelu s označením Xiaomi 12 má svetu predstaviť aj odľahčený model v podobe Xiaomi 12X. Známy informátor Digital Chat Station prostredníctvom siete Weibo informoval, že ho poženie čipset Snapdragon 870. Ten nám Qualcomm predstavil ako srdce pre cenovo dostupnejšie vlajkové lode. Čo teda možno od zariadenia očakávať?

Na túto otázku sme už vlastne aj sčasti odpovedali. Pôjde o cenovo dostupnejšiu vlajkovú loď, respektíve lacnejšiu verziu štandardného modelu. Displej s uhlopriečkou 6,28 palca má byť vtesnaný do tela s výškou 145,4 mm a šírkou len 65,4 mm. Pôjde tak o zariadenie ako ušité pre tých, ktorí svoj smartfón často používajú (alebo chcú používať) jednou rukou.

Úlohu displeja má zohrávať kvalitný panel typu AMOLED s FHD+ rozlíšením (2 400 x 1 080 pixelov). A keďže máme rok 2021, chýbať nebude ani vysoká obnovovacia frekvencia. Najčastejšie sa v tomto ohľade špekuluje o 120 Hz. V prípade zadnej strany bude hlavnú úlohu zohrávať 50 Mpx snímač obrazu, píše Gizchina.

TIP REDAKCIE
Toyota má v Európe od roku 2035 predávať len bezemisné vozidlá, elektromobilite však až tak nefandí

O pohon sa postará čipset Snapdragon 870. Ten síce nie je tak výkonný ako Snapdragon 888 či 888+, no definitívne prekonáva azda všetky čipy určené pre strednú či vyššiu strednú strednú triedu. Táto špecifikácie okrem iného naznačuje, že Xiaomi 12X bude lacnejší ako jeho súrodenci. O koľko zatiaľ nevieme, no ani táto informácia zrejme na seba nenechá dlho čakať. Zariadenie by sa malo na trh dopracovať v prvých mesiacoch budúceho roku.

Xiaomi sa má taktiež chystať na predstavenie novej verzie rozhrania MIUI, konkrétne MIUI 13. Stať by sa tak malo 16. decembra. Smartfóny sa nám pravdepodobne odhalia v ten istý dátum.

Aktuálna cena modelu Xiaomi 11T Pro

Total
27
Zdieľaní
Total
27
Zdieľať