Si stredoškolák? Nauč sa programovať s platformou Ecademy z pohodlia domova!

Pretože programátorov nikdy nie je dosť.

Ecademy je nový slovenský online projekt, ktorý ponúka online kurzy s lektorom programovania pre každého stredoškoláka. Mladí ľudia tak majú možnosť naučiť sa programovať bez toho, aby museli navštevovať špecializovanú strednú školu a to všetko z pohodlia domova. Súčasťou Ecademy sú kurzy k rôznym programovacím jazykom a tiež kurz na tvorbu webových stránok.

Vzhľadom na to, že stále väčšia časť celosvetovej komunikácie, obchodu či služieb sa prenáša do digitálneho sveta, v posledných dvoch dekádach rapídne narástol dopyt po programátoroch a rôznych pozíciách v rámci IT. Povolanie programátor neustále obsadzuje popredné priečky rebríčkov z hľadiska príjmov, pretože dobrých programátorov skrátka nie je nikdy dosť. Rozhodli sme sa preto toto perspektívne povolanie sprostredkovať väčšiemu množstvu mladých ľudí na Slovensku.

„Rozhodli sme sa, že projektom ecademy pomôžeme mladým ľuďom dostať sa do tohto fascinujúceho sveta prostredníctvom online kurzov vedených lektormi pre programovanie v jazykoch Java, Python, C, C++ alebo tiež kurzom pre tvorbu webových stránok. Navyše to všetko z pohodlia domova. Znalosti programovania sú totiž spoločnosťami oceňované stále viac,“ Ján Kožuško, riaditeľ projektu ecademy.

Čo presne ponúka Ecademy?

Prinášame kurzy programovania vyučované skúsenými lektormi. Sú zamerané na programovacie jazyky Python, C#, Java, C a C++ alebo dokonca tvorbu webových stránok. Účastník kurzu dostane v cene učebnicu v PDF formáte obsahujúcu vysvetlenie teoretických častí učiva a rovnako aj zbierku úloh z danej tematiky.

TIP REDAKCIE
Späť ku koreňom? OnePlus 10R ponúkne lákavú výbavu za ešte lákavejšiu cenu

Pre koho sú online kurzy určené?

Kurzy sú určené pre žiakov stredných škôl, ktorí sa chcú z oblasti programovania a informatiky naučiť vo voľnom čase viac. Sú tiež vhodné ako príprava na programovaciu časť maturitnej skúšky z informatiky.

Ako jednotlivé kurzy prebiehajú?

Kurzy programovania sú vedené lektorom a prebiehajú online formou cezplatformy Discord, Zoom alebo Teams. Každý kurz je rozdelený na 10 hodín (1 hodina týždenne) a každá hodina má 75 minút. Počet žiakov na kurze je obmedzený na maximálne 8 účastníkov. Týždenne sa vyučuje jedna hodina.

Kto kurzy vyučuje?

Výučba kurzov prebieha pod vedením dôkladne zaučených vysokoškolských študentov posledných ročníkov a absolventov, pretože sa aj vďaka svojmu veku, dokážu priblížiť „jazyku“ mladých ľudí. 

Po desiatich týždňoch by mal byť účastník kurzu Ecademy schopný ovládať základnú syntax programovacieho jazyka, tvorbu jednoduchých funkcií, prácu s poliami, forcyklami, slovníkmi. Na kurze WEB budú mažť možnosť vytvoriť si aj vlastnú webovú stránku.

Autori projektu tiež mysleli na tých najmenších a pre žiakov od 3. ročníka základných škôl vytvorili sesterský web Programko.sk. Ten sa svojou koncepciou od ecademy.sk nijako zvlášť nelíši. Zameriava sa však na mladšie ročníky, ktoré znalosťami základov programovania môžu do budúcnosti nadobudnúť výhodu, ktorou programovanie rozhodne bude.

Viac informácií o online programovacích kurzoch ecademy a Programko nájdete na stránkach www.ecademy.skwww.programko.sk.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať