Páčila sa vám Duna? Pútavý príbeh sa v budúcom roku premietne aj do strategickej PC hry

O vývoj titulu sa má postarať štúdio Shiro Games, pričom ako finálny produkt debutuje pod spoločnosťou Funcom. Ísť má o strategickú hru s prvkami 4X.

Duna nedávno absolvovala svoju premiéru aj v slovenských kinách. Film získal mnoho pozitívnych ohlasov a stále sa teší ohromnej popularite. Niet sa teda čo čudovať, že sa z neho snažia čo najviac vyťažiť viaceré, dokonca aj herné spoločnosti.

Počas podujatia The Game Awards bol predstavený titul Dune: Spice Wars, ktorý prenesie pútavý príbeh z filmu na hernú scénu. O vývoj titulu sa má postarať štúdio Shiro Games, pričom ako finálny produkt debutuje pod spoločnosťou Funcom. Ísť má o strategickú hru s prvkami 4X, píše The Verge.

Čo znamená 4X?

Pojem 4X sa používa ako označenie pre strategické počítačové hry, v ktorých hráč na hernej mape objavuje svoje okolie (explore), rozširuje vplyv svojho impéria (expand), využíva dostupné zdroje, v tomto prípade korenie (exploit) a bojuje s ostatnými hráčmi (exterminate). Do tohto žánru sa zaraďujú tituly ako Stellaris či séria Civilization.

TIP REDAKCIE
ZOH 2022 v Číne: Krajiny sa obávajú špionáže, odporúčajú používanie jednorazových telefónov

“Ovládajte korenie, ovládajte vesmír. Vyberte si svoju frakciu, preskúmajte Arrakis, rozšírte svoje sily, využite korenie a zničte svojich nepriateľov,” píše sa v oficiálnom príspevku na Twitteri.

Early access už v budúcom roku

Dune: Spice Wars by sa mala v budúcom roku dopracovať do štádia early access. Spočiatku tak bude dosť obmedzená, pričom rátať treba aj s občasnými chybami. Najskôr bude dostupný len režim pre jedného hráča. Obsah v podobe režimu pre viac hráčov či kampane bude pridaný o trochu neskôr.

Treba podotknúť, že titul má byť svojím príbehom a prevedením založený skôr na knihe než filme. Dočkať sa dokonca máme ja survival verzie hry Dune, no pre jej debut zatiaľ nebolo zverejnené žiadne časové okno.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať