galaxy s22 ultra

Ďalšie zdržanie? Samsung Galaxy S22 má byť predstavený neskôr

Zdroje hlásia mierne meškanie.

Spoločnosť Samsung otvorí nový rok 2022 očakávaným smartfónom Galaxy S21 FE (pravdepodobne 11. január), ktorý bude akýmsi predskokanom vlajkovej série Galaxy S22.

Rad Galaxy S22 sa k spotrebiteľom zatiaľ dostáva v podobe rôznych únikov, ktoré poukazujú na jeho dizajn, parametre a funkcie. Už nejaký čas sa povráva, že Samsung svoje nové vlajkové esá vytiahne z klobúka v priebehu februára 2022, konkrétne 8. deň v mesiaci.

Teraz to ale vyzerá, že sa veci trochu zmenia. Informátor Jon Prosser tvrdí, že budú smartfóny Galaxy S22 predstavené neskôr, čo platí aj o všeobecnej dostupnosti na trhu.

Jon Prosser má na tričku niekoľko spoľahlivých únikov, v predstihu odhalil napríklad dátum predstavenia a dizajn zariadení Pixel 6 od Google.

galaxy s22
Takto by mal vyzerať Galaxy S22 Ultra. Foto: Jon Prosser

Prosser na sociálnej sieti Twitter uvádza, že línia Galaxy S22 bude predstavená o jeden deň neskôr, 9. februára. V rovnaký deň výrobca zároveň spustí systém predbežných objednávok. Na pultoch predajní sa mobilné novinky následne objavia 25. februára, teda asi o týždeň neskôr, ako bolo pôvodne plánované.

Za zdržaním majú stáť problémy v dodávateľskom reťazci, ktoré, ako vieme, v posledných mesiacoch ovplyvňujú celý technologický priemysel. Našťastie je zdržanie iba mierne. Aspoň v porovnaní s cenovo dostupnejším modelom Galaxy S21 FE, ktorý sme mali pôvodne spoznať v auguste.

Situácia na trhu sa neustále vyvíja, sám Samsung predstavenie smartfónov doposiaľ nepotvrdil. Stále tak musíme operovať s neoficiálnymi údajmi.

Samsung Galaxy S22 – Ultra lebo Note?

Najviac pozornosti si, prirodzene, pýta najlepšie vybavený model z avizovanej trojice Samsung Galaxy S22 Ultra. Existuje šanca, že ho Samsung nakoniec premenuje na Galaxy S22 Note.

TIP REDAKCIE
Exynos 2200 oficiálne: Nový čipset od Samsungu s GPU AMD RDNA 2

V jednej vlajkovej sérii tak vyhovie aj tým zákazníkom, ktorí sa nechcú zmieriť s odchodom S-Pen mašiny do technologického neba. Z radu Galaxy Note zariadenie preberie hranatejší dizajn a štrbinu, v ktorej sa usídli dobre známe dotykové pero.

Čo sa týka špecifikácie, Galaxy S22 Ultra/Note bude v podstatnej časti sveta ponúkaný s čipsetom Snapdragon 8 Gen 1. V Európe či Spojenom kráľovstve by mal byť dostupný s podobne výkonným čipom Exynos 2200.

galaxy s22 ultra
Vizualizácia Galaxy S22 Ultra. Zdroj: letsgodigital.org

Operačná pamäť (azda LPDDR5X) dosiahne kapacitu 12/16 GB, úložisko UFS 3.1 bude mať 128, 256 alebo 512 GB. Obrí AMOLED displej s uhlopriečkou 6,8-palca bude spotrebiteľov rozmaznávať zakrivenými okrajmi, 120 Hz obnovovacou frekvenciou, vysokým rozlíšením a jasom.

Zásobník energie by mal mať kapacitu 5000 mAh. Dúfame, že sa dočkáme rýchlejšieho, aspoň 45W nabíjania.

Na zadnej strane by sme mali nájsť vylepšený 108 Mpx snímač obrazu (f/1.8), 12 Mpx ultraširoký fotoaparát (f/2.2, 120°), 10 Mpx fotoaparát s 3-násobným priblížením (f/2.4, 36°) a rovnako 10 Mpx senzor s periskopovým objektívom s 10-násobným zoomom (f/4.9, 36°).

Počítať môžeme s 5G pripojením, WiFi 6, Bluetooth 5.2, GPS a spol., snímačom odtlačkov, stereo reproduktormi, odolnosťou voči vode a prachu a ďalšími vlajkovými náležitosťami. Operačný systém Android 12 bude previazaný s používateľským rozhraním One UI 4.0/4.1.

Línii Galaxy S22 budú prislúchať tri veľké aktualizácie operačného systému (Android 13, 14 a 15), ako aj 4 roky garantovaných bezpečnostných záplat. Maloobchodná cena? Vysoká. Súčasná generácia sa u nás začala predávať za 1249 eur, nástupca na tom asi inak nebude.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať