realme GT

Realme je najrýchlejšie rastúcim výrobcom Android smartfónov

Realme v treťom kvartáli 2021 porástol o neuveriteľných 831 %, a to predovšetkým vďaka vyšším predajom nielen na domácom trhu, ale aj v Indii či Európe. Pre porovnanie, priemerny rast celého trhu dosiahol 121 %.

Hoci svetom stále zmietajú viaceré krízy, predovšetkým pandémia koronavírusu a nedostatok polovodičov, trh so smartfónmi sa v treťom kvartáli aktuálneho fiškálneho roku tešil pomerne slušnému rastu. Jedna značka sa však v tomto ohľade činila oveľa viac ako ostatné.

Podľa prieskumu spoločnosti Counterpoint Research sa najväčšiemu rastu v sledovanom období tešil čínsky výrobca Realme, ktorý je známy pre svoju unikátnu schopnosť vyrábať výkonné telefóny za priam nereálne nízke ceny. V budúcom roku sa však chce konečne zamerať aj na segment vlajkových lodí.

Ako môžete vidieť na grafe nižšie, Realme v treťom kvartáli 2021 narástol o neuveriteľných 831 %, a to predovšetkým vďaka vyšším predajom nielen na domácom trhu, ale aj v Indii či Európe. Pre porovnanie, priemerný rast celého trhu dosiahol 121 %.

Dôvodom pre tak značný rast čínskej značky je pomerne jasný a mierne sme naň poukázali už v druhom odseku. Realme vyrába cenovo dostupné smartfóny s výbavou, ktorou sa často nevedia chváliť ani zariadenia za dvojnásobné ceny. A to sa v tejto neistej dobe naozaj hodí.

TIP REDAKCIE
Nová platforma R4U inovuje realitný trh! Prináša množstvo praktických funkcií, vrátane interaktívnej mapky

Druhou najrýchlejšie rastúcou značkou sa stalo Oppo, ktoré si prilepšilo o 165 %. Prekvapivo, Xiaomi sa umiestnilo až na štvrtej priečke s rastom 134 %, pričom juhokórejský Samsung zaznamenal 70 % nárast. Apple sa na grafe nenachádza, nakoľko sa prieskum zameriaval výhradne na trh s 5G Android smartfónmi.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať