P50 pocket

Huawei P50 Pocket poženie Kirin 9000, ponúkne aj 66 W nabíjanie

Predbežná špecifikácia.

Už 23. decembra predstaví čínsky výrobca Huawei svoj nový skladací smartfón pomenovaný ako P50 Pocket. Tentokrát si osvojí takzvané véčkové prevedenie po vzore sklápacích zariadení Samsung Galaxy Z Flip 3 či Motorola Razr 5G.

Huawei P50 Pocket bude vďaka svojej konštrukcii nielen kompaktným, ale aj štýlovým smartfónom. Propagačné fotografie zariadenia prenikli na verejnosť minulý týždeň, o parametroch to však neplatilo.

Ani tie už ale nie sú tajomstvom. Základné parametre zhrnul informátor Ross Young a server sparrowsnews.com.

Ako sa predpokladalo, Huawei P50 Pocket sa nedokáže pripojiť k najmodernejším sieťam 5. generácie. Poháňať ho bude 5 nm čipset Kirin 9000 v 4G verzii. Zdroj výkonu vlajkovej triedy pochádza z roku 2020, do výbavy ho vtedy dostal model Mate 40 Pro.

Vnútorná obrazovka bude mať po rozložení uhlopriečku 6,85-placa. Rozlíšenie či obnovovaciu frekvenciu nepoznáme. Dostať by sme ale mali zobrazovací panel typu OLED. Vonkajší displej bude podstatne menší.

p50 pocket
Foto: Harper’s Bazaar/SeekDevice

Kruh s priemerom 1-palca poslúži ako hľadáčik pre selfie fotografiu, okrem toho zobrazí základné informácie ako čas, počasie, upozornenia, prehrávač hudby, prichádzajúce hovory a podobne.

Dobre vyzerá zmienka o batérii s kapacitou až 4100 mAh. Pre porovnanie, konkurenčný Galaxy Z Flip 3 sa spolieha na 3300 mAh akumulátor, Motorola Razr 5G má iba 2800 mAh batériu.

TIP REDAKCIE
Telekom má fantastickú správu: Ak máš Magio TV alebo DIGI, toto ťa poteší!

Sklápačka od Huawei by sa na nabíjačke nemala zdržať dlho. Naznačuje promptné pumpovanie energie ohraničené výkonom 66 W. To je ďaleko viac, ako ponúka Samsung (15 W).

V druhom kruhu susediacom so sekundárnym displejom nájdeme 50 Mpx hlavný fotoaparát Sony IMX766, 13 Mpx ultraširokú jednotku a 8 Mpx snímač spojený s objektívom s 3-násobným optickým priblížením.

huawei p50 pocket
Foto: Harper’s Bazaar/SeekDevice

Huawei P50 Pocket by mal vyčnievať z davu, a to vďaka nápadnejšiemu vizuálu. Zrkadlovo lesklý kovový rám sa odeje do zlatej alebo striebornej farby. Zadný kryt v bielo-zlatej farbe zvýrazní trojrozmerná štruktúra prekrytá sklom.

Huawei očividne chce, aby jeho sklápací smartfón plnil aj funkciu módneho doplnku. Nakoniec, prvé zverejnené snímky pochádzajú od svetoznámeho módneho magazínu Harper’s Bazaar.

Bude sa Huawei P50 Pocket predávať aj v Európe? To zatiaľ nevieme. Ak by sa k nám aj náhodou dostal, zákazníkov by musel presvedčiť, že je dostatočne dobrý aj bez aplikácií a služieb od Google. V súboji s Galaxy Z Flip 3 by kvôli tomu ťahal za kratší koniec.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať