ZTE axon 30

Nový rekordman: ZTE plánuje predstaviť smartfón s viac ako 20 GB RAM, pribalí aj 1 TB úložisko

Štandardne bude zariadenie vybavené 18 GB RAM. Výrobca však použije technológiu s názvom Memory Fusion Pro, ktorá bude kombinovať operačnú pamäť s až 1 TB úložiskom typu UFS 3.1, čo umožní dodatočné navýšenie RAM nad spomínanú hranicu 20 GB.

ZTE je spoločnosť, ktorá síce nemá na našom trhu veľký vplyv, no treba uznať, že disponuje jedným z najzaujímavejších portfólií. Práve tento čínsky výrobca pred rokom priniesol vôbec prvý smartfón s predným fotoaparátom umiestneným pod displejom. Neostal pritom len na domácom trhu, neskôr sa dočkal aj celosvetovej premiéry. Teraz chystá zariadenie, ktoré si pripíše ďalšie zaujímavé prvenstvo, i keď z trochu iného súdka.

Reč je o špeciálnej edícii Axon 30 Ultra, ktorá sa bude vyznačovať minimálne jednou zaujímavou črtou. Pôjde totiž o vôbec prvý smartfón na svete s kapacitou RAM prevyšujúcou 20 GB, píše Gizchina.

dxomark

Keď 18 GB nestačí

Štandardne bude zariadenie vybavené 18 GB RAM. Výrobca však použije technológiu s názvom Memory Fusion Pro, ktorá bude kombinovať operačnú pamäť s až 1 TB úložiskom typu UFS 3.1, čo umožní dodatočné navýšenie RAM nad spomínanú hranicu 20 GB. V rámci kapacity tak pôjde o najschopnejší smartfón na trhu.

TIP REDAKCIE
Xiaomi chystá MIUI 13. Aktualizáciu na nové rozhranie má získať až 118 zariadení!

Ďalej sa môžeme tešiť napríklad na zostavu štyroch fotoaparátov, z ktorých tri ponúknu rozlíšenie 64 Mpx. Do väčšiny spadá napríklad hlavný snímač obrazu či širokouhlý objektív. V prípade toho štvrtého pôjde o 8 Mpx periskop schopný 5-násobného optického priblíženia. Silnou stránkou optiky na novom Axon 30 Ultra bude možnosť fotografovania s ohniskovou vzdialenosťou od 13 do 123 mm, a teda bude schopnejší operovať pri rôznych podmienkach.

ZTE má smartfón predstaviť už o týždeň, čiže 25. novembra. Predpokladáme však, že dočasne bude dostupný len na domácom trhu.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať